Artykuł sponsorowany

Czy warto kupować AGD w komisie? Wady i zalety

Czy warto kupować AGD w komisie? Wady i zalety

Kupując sprzęt w komisie, mamy szansę zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wyposażenie domu lub mieszkania we wszystkie niezbędne urządzenia jest bardzo kosztowne, dlatego nic dziwnego, że większość z nas zastanawia się, jak zmniejszyć te koszty. Niestety czasami, chcąc ograniczyć wydatki, możemy narazić się na kłopoty. Co należy zrobić, by zakupy w komisie były dla nas naprawdę udane? Poradnik.

Na co lepiej uważać?

Kupując sprzęt w komisie, musimy mieć świadomość, że nie będą to urządzenia najnowszej generacji – jeśli jesteśmy fanami nowinek technicznych i chcemy, by nasza pralka była wyposażona w łączność Wi-Fi, zakupy w komisie nie będą wtedy najlepszym pomysłem. Jeśli jednak zależy nam po prostu na dobrym i solidnym sprzęcie bez supernowoczesnych rozwiązań, na pewno znajdziemy w komisie to, co nas interesuje. Trzeba jednak mieć świadomość, że używany sprzęt zepsuje się nieco szybciej niż nowy – każde urządzenie ma pewien określony „okres przydatności”, po upływie którego staje się po prostu bardziej podatne na awarie. Oglądając towar w komisie, powinniśmy być szczególnie uważni, by szybko wychwycić ewentualne uszkodzenia. Dobrze, jeśli sprzedawca daje gwarancję na kupione w komisie produkty.

W naszym asortymencie posiadamy towar używany i nowy, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Każdy artykuł w komisie AGD można dokładnie obejrzeć i sprawdzić jego sprawność techniczną. Sprzedawany w naszym komisie sprzęt zawsze obejmujemy okresem 3-miesięcznej i 6-miesięcznej gwarancji rozruchowej. Na towar nowy i na używane AGD i meble, dajemy roczną gwarancję – mówi właściciel komisu Radzikowski Paweł. Komis techniczny.

Dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zakup artykułów gospodarstwa domowego w komisie. Najważniejszy argument to oczywiście oszczędność. Robiąc zakupy w komisie, a nie w zwykłym salonie z AGD, możemy zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy. To jednak nie wszystko – kupowanie używanych AGD to też bardzo zdrowa dla środowiska, ekologiczna postawa – dzięki temu używane, ale sprawne urządzenia nie muszą trafiać na śmietnik. Poza tym używany sprzęt często jest znacznie tańszy w naprawie – o ile nie trafimy na jakiś unikalny limitowany model. Części zamienne do starszej, popularnej pralki, lodówki czy zmywarki będą po prostu tańsze – ale to nie wszystko. Naprawa będzie kosztować mniej, także ze względu na mniejszą liczbę nowoczesnych rozwiązań związanych z elektroniką. Starszą, łatwą w obsłudze pralkę naprawi nam każdy fachowiec, a nowoczesny sprzęt w razie awarii wymaga interwencji specjalisty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz