Artykuł sponsorowany

Czy warto inwestować w domek holenderski?

Czy warto inwestować w domek holenderski?

Zakup domku holenderskiego jest inwestycją na długie lata, ale bardzo opłacalną. Możemy wyjeżdżać na urlop wypoczynkowy i weekend, do dowolnej górskiej czy nadmorskiej miejscowości. Jeśli kupimy działkę w nadmorskim kurorcie czy na Mazurach, to nie stawiamy domku letniskowego, ale kupujemy w pełni wyposażony domek holenderski i zawozimy na miejsce. Możemy w mieszkać cały rok, bo jest ocieplony.

Zalety domku holenderskiego.

Zakup domku holenderskiego jest drogą inwestycją, ale opłacalną. Domek holenderski jest mobilny, więc możemy się nim przemieszczać w dowolne miejsce, nie jest na stałe związany z gruntem. Nie potrzebujemy niczego prócz działki czy wolnego placu, bo domek holenderski ma pełne wyposażenie: jadalnię, aneks kuchenny, salon z kominkiem oraz WC z prysznicem. Domki holenderskie firmy Camp Więckowscy Lidia i Jan są ocieplane i wyposażone w ogrzewanie, elektryczne lub gazowe, więc możemy w nim mieszkać także zimą nad morzem, w górach i nad jeziorem oraz na działce rekreacyjnej.

Nasz dom – holenderski.

Domek holenderski porusza się jedynie po placu. Na dłuższych dystansach potrzebujemy odpowiedniego transportu, lawety, żeby go zawieźć na miejsce. Może również spełniać funkcję całorocznego domku, ponieważ zamontowana jest w nim instalacja elektryczna i kanalizacyjna. Domek holenderski na kołach nie wymaga pozwolenia na budowę. Jest idealnym rozwiązaniem, kiedy mamy na przykład działkę rekreacyjną, gdyż nie musimy budować drewnianego domu. Wyposażony jest we wszystkie urządzenia potrzebne do życia, a także w instalacje niezbędne do podłączenia do mediów. Domek jest gotowy do zamieszkania zaraz po zakupie. To jest nasz dom na kółkach.

Budowa i wyposażenie domku holenderskiego.

Ściany domku holenderskiego są zbudowane w technologii szkieletowej opartej na elementach drewnianych i ocieplone wełną mineralną. Domek z zewnątrz jest pokryty blachą trapezową, sidingiem lub deską na pióro-wpust. Wnętrze przeważnie jest wykończone drewnem, ale miejsca narażone na działanie wilgoci jak łazienka, są wykończone zgrzewaną na gorąco okładziną PCV. Podział pomieszczeń jest uzależniony od wielkości, np. domek może posiadać jedną sypialnię z dwoma spaniami, wc z prysznicem i umywalką; aneks kuchenny z jadalnią, salon(kanapa rozkładana na spanie) z kominkiem, lodówka 230 V, podgrzewacz wody oraz kuchnię gazową.

Zalety przyczepy kempingowej.

Przyczepa kempingowa pozwala na podróżowanie w dowolny zakątek kraju. Możemy swobodnie wybrać miejsce do wypoczynku i zatrzymać się na tyle dni, ile tylko chcemy. Posiadanie przyczepy jest komfortem, gdyż korzystamy ze wszystkich wygód. Nie musimy poszukiwać miejsca na nocleg, kiedy mamy swoją przyczepę. Zanim dokonamy zakupu, zastanówmy się nad rozmiarem i możliwością podróżowania z nią. Im większa przyczepa, tym większy ciężar i trudniejsze pokonywanie trasy. Musimy wziąć pod uwagę też fakt, że do kierowania zespołem pojazdów o dużej masie, potrzebujemy prawa jazdy B+E i odpowiedniego, które uciągnie przyczepę.

Wyposażenie przyczepy.

Przyczepa kempingowa ma pełne wyposażenie. Im jest większa, tym lepiej wyposażona. Może mieć np.: dwa rozkładane łóżka, aneks kuchenny, lodówkę, zlewozmywak, kuchenkę gazową, łazienkę wyposażoną w toaletę kasetową, brodzik, umywalkę, szafki i lustro, przedsionek. Jeśli planujemy wycieczki całoroczne, przydatne będzie ogrzewanie w przyczepie. Możemy wyposażyć ją w podgrzewacz wody o odpowiedniej pojemności. Powinniśmy też pomyśleć, by w przyczepie był agregat, który może okazać się bardzo przydatny.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz