Artykuł sponsorowany

Czy sprzedaż złomu wciąż się opłaca?

Czy sprzedaż złomu wciąż się opłaca?

Sprzedaż złomu jest w Polsce bardzo popularna. Zajmują się nią zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, które generują dużo metalowych odpadów. Firmy zajmujące się skupem złomu przyjmują zarówno odpady poprodukcyjne, które pochodzą z zakładów obróbki metali, jak i zużyte przedmioty codziennego użytku, w których zawarty jest cenny materiał. Jednak czy cały ten biznes polegający na sprzedaży złomu ma w ogóle sens? Czy jest on opłacalny?

Od czego może zależeć to, ile zarobimy na sprzedanym złomie?

Ceny złomu mogą zależeć od wielu czynników i każdorazowo należy mieć je na uwadze, kiedy udajemy się do wybranego punktu skupu. To, ile zarobimy na danej transakcji, jest bezpośrednio związane z wieloma niezależnymi od nas kwestiami. W związku z tym odpowiedzenie na pytanie o to, czy sprzedaż złomu jest opłacalna, jest tak naprawdę bardzo trudne. Wiedzą o tym doskonale osoby zajmujące się na co dzień sprzedażą odpadów metalowych, jak i te firmy, które skupują złom, takie jak na przykład skup złomu LEBAL.

Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim kluczową kwestią jest to, ile złomu dostarczymy do wybranego punktu. Naturalne jest, że przy sprzedaży hurtowej zarobimy znacznie więcej, niż przy sprzedaży detalicznej. Im więcej złomu, tym lepiej. Dlatego, jeśli jesteśmy osobą prywatną i chcemy jedynie dorobić do domowego budżetu, sprawdźmy, czy dokładnie przeszukaliśmy swój garaż. Być może ukryło się pomiędzy naszymi narzędziami coś, co już dawno powinno trafić na złomisko. Podsumowując więc – im więcej złomu zgromadzimy, tym większe będzie nasze wynagrodzenia z tytułu jego sprzedaży.

Sprzedaż złomu może być więc opłacalna. Wiele zależy od tego, jak dużo towaru dostarczymy do punktu skupu złomu. Poza tym istotne jest to, w jakim dokładnie punkcie sprzedajemy złom. Czasami bywa tak, że firmy skupujące odpady metalowe zlokalizowane w miastach oferują nieco wyższe kwoty w swoich cennikach, niż przedsiębiorstwa funkcjonujące na wsiach.

Które metale są najcenniejsze?

Nie można też zapominać o tym, co dokładnie oddajemy na złomisko. Niektóre metale są znacznie cenniejsze niż pozostałe. Dotyczy to między innymi metali nieżelaznych, czyli kolorowych. Ich cena potrafi być naprawdę wysoka w porównaniu do innych surowców. Bardzo opłacalne jest też sprzedawanie brązu, mosiądzu i miedzi.

Choć tak naprawdę sprzedaż każdego rodzaju złomu, niezależnie od jego realnej wartości, ma ogromny sens. Pamiętajmy – oddając zgromadzone odpady metalowe do wybranego punktu skupu, możemy nie tylko zarobić, ale i zadbać o środowisko naturalne, które każdego dnia narażane jest na postępującą degradację.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz