Artykuł sponsorowany

Czujnik napełniania szamba - sposób na kontrolowanie poziomu w zbiorniku z nieczystościami?

Czujnik napełniania szamba - sposób na kontrolowanie poziomu w zbiorniku z nieczystościami?

Budując, modernizując dom i jego otoczenie zwykle stajesz przed decyzją jak duże powinno być szambo? Wybierając jego pojemność warto ocenić ile nieczystości jednorazowo odbierają pojazdy asenizacyjne obsługujące rejon zamieszkania. Kolejnym tematem, którym warto się zająć jest kupno czujnika poziomu, który będzie pomagał w ocenie na kiedy taki pojazd należy zamówić.

Dlaczego warto kupić czujnik poziomu szamba?

Przede wszystkim dlatego, by nie zostać zaskoczonym przez wybicie nadmiaru nieczystości na podwórko, w garażu czy innym miejscu, w którym będzie zlokalizowane szambo. To bardzo kłopotliwa sytuacja, bo przecież firmy świadczące wywóz nieczystości nie pracują w dni wolne. Poza tym sprzątanie fekaliów np. z podwozia samochodu może być bardzo nieprzyjemne i kosztowne.



Rodzaje czujników poziomu szamba.

Najprostszym podziałem czujników poziomu szamba jest wyróżnienie ich na sposób montażu. Pod tym kątem na rynku można spotkać czujniki zewnętrzne i wewnętrzne. Instalacje zewnętrzne http://www.eiewin.com.pl/ składają się z pływaka, który montowany jest wewnątrz zbiornika z nieczystościami i  przetwornika  z sygnalizatorem, których akumulator zasilany jest przez ogniwa słoneczne. Elektronikę można zamontować na pokrywie szamba. Drugą opcją jest czujnik wewnętrzny na tzw. kablu, który wymaga instalacji i skorzystania z usług elektryka.

Czujniki wewnętrzne do mierzenia poziomu nieczystości.

Do wyboru mamy dwu lub trzy elektrodowe czujniki. Gliwicka firma Eiewin produkująca aparaturę kontrolno-pomiarową dostarcza czujniki o rozstawie elektrod 30 cm. Mogą być stosowane zarówno do zbiorników otwartych, jak i zamkniętych. Mają szerokie zastosowanie przy sygnalizacji i regulacji poziomu cieczy oraz ciał sypkich tych, które przewodzą prąd. Czujnik należy zamontować w sklepieniu zbiornika, tak aby nie stykał się z jego ściankami. Im większa odległość od ściany szamba, tym lepiej. Połączenie elektryczne należy wyprowadzić ze zbiornika, korzystając z oryginalnego przewodu elektrycznego (dostępny jest w różnych długościach, można też zamówić indywidualną długość kabla). Elektrody należy połączyć z przetwornikiem sygnału np. model DPZ-2R firmy Eiewin, który zasilany jest prądem o napięciu 230 V. Przetwornik można zamontować w skrzynce lub w szafie sterowniczej.  Same elektrody (czu jnik w szambie) mają wytrzymałość temperaturową w zakresie od -25 do +80 stopni Celsjusza i ciśnieniu nominalnym 0,5 bara. Wszystkie elementy potrzebne do pomiaru poziomu nieczystości możesz zamówić osobno lub w zestawie. W doborze właściwej konfiguracji sprzętu pomocni okażą się specjaliści z firmy Eiewin z Gliwic.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz