Artykuł sponsorowany

Co wchodzi w skład pomocy drogowej?

Co wchodzi w skład pomocy drogowej?

Pomoc drogową identyfikujemy przede wszystkim z lawetami, które przewożą uszkodzone i niesprawne auta. Jednak ich zadaniem jest także zniwelowanie zagrożenia, które stanowi uszkodzony pojazd lub jego porozrzucane części, które mogą wchodzić w kolizję z innymi pojazdami. Holowanie aut ma na celu otworzenie szlaku komunikacyjnego i przywrócenie dotychczasowego ruchu.

Drobne naprawy

Wbrew powszechnemu przekonaniu pomoc drogowa nie włącza się w przypadku konieczności holowania auta zniszczonego w wyniku kolizji lub stłuczki. Firmy oferujące swoją pomoc docierają także do aut, które podlegają awariom i tym samym uniemożliwiają kontynuację podróży. Taka sytuacja jest kłopotliwa nie tylko dla kierowcy, ale także dla innych użytkowników drogi, ponieważ może powodować utrudnienia w ruchu. Pomoc drogowa w tym wypadku polega na świadczeniu natychmiastowych naprawa, ale też zmniejszenia korka, który pojawił się na drodze.

Rodzaje pojazdów podlegające pomocy drogowej

Biorąc pod uwagę korzystanie z pomocy drogowej określonej firmy, należy brać pod uwagę rozmiar oraz ładowność jej floty. Coraz częściej firmy te dysponują lawetami o możliwości załadowania 3,5 tonowych pojazdów lub o nawet większej wadze. Z pomocy drogowej może zatem skorzystać nie tylko użytkownik samochodu osobowego, ale także kierowca aut dostawczych. Często takiej pomocy podlegają także właściciele maszyn rolniczych i budowlanych, ale i motocykliści, zauważa Maciej Woźniak z firmy Pomoc Drogowa.

Jak poszukiwać odpowiedniej firmy?

W celu zwrócenia się o pomoc drogową, należy zwrócić się do zakładu, który oferuje całodobową pomoc i upewnić się, do jakiego rejonu jest w stanie dotrzeć. Dzięki temu możemy mieć pewność, że bez względu na porę wypadku będziemy mieli możliwość otrzymania pomocy. Dużym udogodnieniem jest również możliwość skorzystania z parkingu, kiedy nie mamy możliwości lub środków, by przekazać natychmiast auto do warsztatu.

Samochód biorący udział w wypadku należy umieścić na lawecie oraz odpowiednio zabezpieczyć, by nie stwarzał on zagrożenia w trakcie transportu. Często w skład pomocy drogowej oferowanej przez różne zakłady wchodzi kompleksowy przegląd i naprawa samochodu. Nawet jeżeli dany zakład nie jest w stanie się go podjąć, wtedy poszukiwany jest warsztat, który zapewni kierowcy odpowiednie wsparcie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz