Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o świetlikach w systemach aluminiowych?

Co warto wiedzieć o świetlikach w systemach aluminiowych?

Świetliki to nie tylko specyficzny wypukły typ okien dla dachów płaskich. Obecnie można je również uznać za swoiste szklane zadaszenia, które podobnie jak ogrody zimowe tworzone są w systemach aluminiowych. Dzięki temu mogą one być wielkoformatowe oraz modelowane w różnych kształtach. Świetliki tego typu mogą być idealnie płaskim przeszkleniem lub mogą np. przybierać formę piramidalną. Wszystko dzięki niebywale solidnym konstrukcjom aluminiowym.

Świetliki jako zadaszenia szklane

Świetliki w systemach aluminiowych znacznie różnią się od tych popularnych wypukłych przemysłowo-łukowych, obrotowo-łukowych, przemysłowych płaskich czy też kominowych. Przede wszystkim różnią się od nich rozmiarami przeszklenia. Jego powierzchnia może być nawet o kilkanaście razy większa od standardowego świetlika. Te w systemie aluminiowym można zatem uznać za szklane zadaszenie, które przypomina to wykonywane przy ogrodach zimowych.

Podstawą takich świetlików są lekkie konstrukcje aluminiowe, do których mocowane są odpowiednio przygotowane pakiety szybowe. Dzięki prostemu formowaniu profili aluminiowych i doborze odpowiednich ich grubości do obciążenia statycznego, można zaprojektować niemalże każdą bryłę świetlika. Może to być szklana ściana elewacji połączona z oknami kolankowymi czy też standardowy dach ze szkła w formie: dwupołaciowej, jednopołaciowej, kopertowej, piramidalnej, naczółkowym, płaskiej, okrągłej czy półokrągłej. Najlepsze pracownie projektowo-montażowe gotowe są również przygotowywać bardziej złożone zadaszenia, które zarówno zachwycą imponującą powierzchnią przeszklenia, jak i pomysłowym oraz niestandardowym kształtem.

Kiedy warto zastosować zadaszenia szklane?

Zadaszenia szklane często są budowane w budynkach restauracji, hotelów czy innych obiektów reprezentatywnych. Jeśli chodzi o domy jednorodzinne, najczęściej konstrukcję aluminiowo-szklaną przygotowuje się dla większych i izolowanych termicznie altan wolnostojących oraz dla ogrodów zimowych połączonych z jedną ścianą budynku. Zadaszenia szklane świetne są również przy zabudowach tarasów i przy dobudówkach domów.

Jeśli chodzi zaś o efekty estetyczne, należy wiedzieć, że świetliki w konstrukcjach aluminiowych mogą być dostosowane zarówno do nowoczesnej architektury, jak i do budynków wiejskich, skandynawskich, industrialnych, klasycznych, dworskich czy też awangardowych. Wszystko zależy od kształtu zadaszenia, sposobu rozkładu profili aluminiowych, a także od ich kolorów.

Głównym powodem zastosowania zadaszeń szklanych jest jednak uwielbienie inwestora do otwartych przestrzeni i dużej ilości światła słonecznego wpuszczanego do wnętrz. Oświetlone w naturalny sposób pomieszczenia to prosty sposób na ich ożywienie oraz dogrzanie.

Czy zadaszenia szklane są trwałe i bezpieczne?

Zadaszenia szklane nie różnią się jakościowo od standardowych dachów z blachodachówki czy też dachówki ceramicznej. Panele szklane tworzone są przy wykorzystaniu technologii hartowanej. Pakiety są również idealnie uszczelnione oraz wygłuszone. Zastosowane szkło zalicza się także do tego samoczyszczącego. Dzięki takim rozwiązaniom duże przestrzenne świetliki są trwałe, bezpieczne oraz niewymagające konserwacji.

Podkreślić jednak warto to, że ich stworzenie wymaga przygotowania bardzo złożonego projektu budowlanego. Na to liczyć można we współpracy z doświadczonymi pracowniami oraz takimi dystrybutorami gotowych rozwiązań jak FSA FRANCUSKIE SYSTEMY ALUMINIOWE. Firma ta oferuje m.in. systemy aluminiowe Flandria Residence, które podbiły nie tylko polski rynek. Wyróżniają się one swoją lekkością, niepowtarzalnością i świetnymi wynikami termoizolacji. 

Opracowanie:
Łomża, al. Legionów 120
tel. 86 333 00 03
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz