Artykuł sponsorowany

Co trzeba wiedzieć o montażu instalacji gazowej w aucie i dlaczego warto zdecydować się na usługi firmy Paweł Najdziński Usługi Motoryzacyjne?

Co trzeba wiedzieć o montażu instalacji gazowej w aucie i dlaczego warto zdecydować się na usługi firmy Paweł Najdziński Usługi Motoryzacyjne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta codzienne z samochodu, który jest najlepszym i najwygodniejszym środkiem transportu. Niestety, rosnące ceny paliw, zmuszają właściciel do szukania odpowiednich alternatyw obniżenia wydawanych pieniędzy. Praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się montaż instalacji gazowej w aucie. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i czemu dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy Paweł Najdziński Usługi Motoryzacyjne.

Jak działa instalacja gazowa?

Montaż instalacji gazowej w aucie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które powoduje znaczne obniżenie ponoszonych kosztów paliwa. Oprócz tego, podczas spalania LPG (czyli mieszaniny propanu i butanu) do atmosfery uwalnia się znacznie mniej szkodliwych substancji, aniżeli ma to miejsce w przypadku silników benzynowych i wysokoprężnych silników Diesla. Nie jest uwalniana również siarka i wydziela się bardzo mała ilość szkodliwej sadzy w porównaniu do innych paliw. Głównymi elementami  instalacji gazowej w samochodzie  są sterownik instalacji gazowej (dopasowany do współpracy ze sterownikiem silnika), wtryskiwacze gazu, reduktor parownik i specjalna butla na sprężony płynny gaz, mająca w większości przypadku kształt dopasowany do wymiarów koła zapasowego i umieszczana w tym właśnie miejscu. Każdorazowo zbiornik na gaz jest napełniany w 80%, aby jazda czterema kółkami była bezpieczna, nawet gdy dojdzie do gwałtownej zmiany temperatury otoczenia.

Aby doszło do spalania, gaz z formy płynnej musi przejść w fazę lotną.  Instalacja LPG musi być poddawana systematycznej regulacji oraz okresowemu przeglądowi i sprawdzeniu. Dzięki montażowi instalacji gazowej w samochodzie redukuje się ponoszone koszty paliwa niemal o połowę. Należy jednak pamiętać, że gaz jest  łatwopalny, dlatego też montaż instalacji trzeba powierzyć sprawdzonej i rzetelnej firmie, jak Paweł Najdziński Usługi Motoryzacyjne która posiada konieczną wiedzę, doświadczenie, umiejętności oraz uprawnienia do przeprowadzania różnych usług związanych z instalacją LPG. Niezwykle ważne jest także odpowiednia konfiguracja oparta na  sprawdzonych częściach renomowanych producentów, które  wchodzą w skład instalacji, ponieważ to od nich zależy szczelność, sprawność i bezpieczeństwo całej instalacji.

Co trzeba wiedzieć o montażu instalacji gazowej?

Montaż instalacji gazowej powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanych specjalistów. Warto sprawdzić opinie na temat danego warsztatu oraz dowiedzieć się, czy posiada on certyfikaty i atesty potwierdzające kompetencje w montażu tego typu instalacji. Należy również pamiętać, że zadanie to wiąże się z koniecznością dokonania wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Homologacja instalacji wydawana jest na podstawie protokołu montażu  przez producenta instalacji, po jej wykonaniu należy zgłosić zmiany w dowodzie rejestracyjnym w wydziale komunikacji.

Co więcej, pojazdy z instalacją gazową muszą przechodzić regularne przeglądy techniczne. W przypadku instalacji LPG przegląd powinien być wykonany co dwa lata. Doświadczeni fachowcy doradzą jaki rodzaj instalacji gazowej oraz jakie podzespoły będą odpowiednie do danego modelu auta i wielkości, a także mocy silnika. Obecnie najpopularniejsze są instalacja IV generacji do silników z wtryskiem bezpośrednim sekwencyjnym, a także instalacje do silników dual z wtryskiem bezpośrednim i pośrednim. Specjaliści z firmy Usługi Motoryzacyjne w Mikołowie, na terenie województwa śląskiego zajmują się montażem instalacji gazowych zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych o dopuszczalnej masie nieprzekraczającej 3,5 tony z silnikiem o zapłonie iskrowym. Ponadto, w ofercie znajduje się także badanie stanu technicznego układów gazowych.

12

Opracowanie:
Mikołów, Dzieńdziela 5
tel. 502 908 548
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz