Artykuł sponsorowany

Co oznacza stan surowy otwarty domu? - firma Usługi budowlane Mariusz Kowalczyk

Co oznacza stan surowy otwarty domu? - firma Usługi budowlane Mariusz Kowalczyk

Stan surowy otwarty to etap budowy naszego domu, w którym efekty stają się najbardziej widoczne, już na pierwszy rzut oka. Po nim wszystkie następne prace będą realizowane znacznie szybciej niż do tej pory. Dom będzie rozwijał się na naszych oczach dzień po dniu. Gdy doszliśmy już tak daleko, o czym należy pamiętać, aby nie zmarnować poświęconego czasu? Jak jeszcze bardziej przyspieszyć realizację? Co wchodzi w skład stanu surowego otwartego? O tym opowiadają fachowcy z firmy Usługi budowlane Mariusz Kowalczyk.

Czym jest stan surowy otwarty?

Stan surowy otwarty to bardzo ważny etap budowy domu, na który każdy z nas czeka z niecierpliwieniem, ponieważ oznacza to, że najtrudniejsze już za nami. Budynek w tym stanie musi być już wyposażony w:

  • fundamenty,

  • izolację,

  • piwnicę.

W skład tej ostatniej wchodzą ściany i strop nad nią. Te elementy były jednak obecne już na początku inwestycji. A zatem stan surowy otwarty to również skończone ściany nośne na których spoczywa ciężar, wszelkie słupy, filary, betonowe schody. I do tego cała konstrukcja dachowa, licząc łącznie z pokryciem.

Koszt budowy domu do stanu surowego otwartego

Wybudowanie domu do stanu surowego otwartego zazwyczaj pochłania połowę całego budżetu, który ma zostać przeznaczony na budynek. Zazwyczaj następne 50% będzie wydane na wszelkie okna, drzwi i uszczelnianie, wykończenie środka budynku oraz ukończenie elewacji. Wszelkie błędy popełnione na tym etapie są zazwyczaj bardzo kosztowne i trudne w naprawie. Dla przykładu, jeżeli za budowę domu według projektu mamy zapłacić 500 tysięcy, to około 230-260 tys. zł będzie przeznaczone na doprowadzenie budynku do stanu surowego otwartego, a pozostała kwota trafi do ekipy budowlanej zajmującej się zakończeniem wszelkich prac.

Jakich błędów unikać?

Podstawą jest tu podłożenie odpowiednio wcześnie pod ściany papy lub jakiegoś rodzaj folii, np. folię hydroizolacyjną. Jest to zabezpieczenie stosunkowo tanie a z całą pewnością bardzo skuteczne. Nie powinniśmy też pozwolić wykonawcom na jakiekolwiek prace murarskie lub związane z betonowaniem, jeżeli na dworze jest zbyt niska temperatura, czyli głównie zimą. Istnieją specjalne sposoby murowania oraz betonowania w temperaturze poniżej zera, ale niektórzy “fachowcy” nie chcą z nich korzystać starając się nadrobić jakieś opóźnienia w budowie.

Jeżeli chcesz zlecić komuś budowę domu pod klucz, lub do stanu surowego otwartego, możesz skorzystać z pomocy firmy Usługi budowlane Mariusz Kowalczyk. Jej pracownicy nie popełniają powyższych błędów i mogą zagwarantować szybkie terminy realizacji. Ta ekipa fachowców specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, a także hal i budynków przemysłowych. Jednak jej oferta nie ogranicza się tylko do tych projektów. Świadczone usługi to również inne budowa ogrodzeń czy układanie kostki brukowej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz