Artykuł sponsorowany

Co najczęściej psuje się w ciężarówkach?

Co najczęściej psuje się w ciężarówkach?

Od czasu do czasu każdy pojazd wymaga naprawy – to całkowicie normalne. Niektóre auta jednak potrzebują częstszych wizyt u mechanika. Chodzi tutaj przede wszystkim o samochody ciężarowe, które każdego dnia często pokonują setki kilometrów! Dlatego poszczególne ich części ulegają zużyciu lub awariom i wtedy trzeba odwiedzić serwis samochodów ciężarowych. Jakie są najczęstsze usterki w ciężarówkach? Sprawdź to!

Awaria układu elektrycznego

Zgodnie z tym, co mówią statystyki, najczęściej zdarzają się awarie układu elektrycznego w przypadku samochodów ciężarowych. Gdy one się pojawiają, to zazwyczaj nie pozostaje nic innego jak wezwanie pomocy drogowej. W takiej sytuacji warto skontaktować się z serwisem takim jak np. Spec Truck-Serwis 24/7 Grzegorz Ratajczak, który działa całodobowo, 7 dni w tygodniu! Zwykle problemem jest rozładowany akumulator, usterka alternatora czy też uszkodzenie regulatora jego napięcia.

Problemy z ogumieniem 

Powodem wizyty w serwisie w przypadku samochodów ciężarowych równie często są problemy z oponami. Nic dziwnego – w końcu naczepy, przyczepy, a także ładunek ważą bardzo wiele! Należy też pamiętać, że stan dróg w Polsce pozostawia wiele do życzenia, przez co jeszcze łatwiej o uszkodzenia ogumienia! Są one odpowiedzialne nawet za połowę unieruchomień w transporcie ciężarowym. Zazwyczaj występują one na przełomie zimy i wiosna, a także latem

Uszkodzenie silnika

Nieco rzadziej zdarzają się usterki jednostki napędowej. Najczęściej są one spowodowane nieprawidłowym terminarzem wymiany i stosowaniem kiepskiej jakości środków smarnych i filtrów. Na stan silnika wpływa również styl jazdy kierowcy – powinna odbywać się na odpowiednich obrotach oraz kierujący muszą pamiętać o właściwej eksploatacji nierozgrzanego silnika. 

W samochodach ciężarowych awariom ulegają także inne części – m.in. układ hamulcowy czy kierowniczy. Niezależnie jednak od rodzaju usterki, nie należy zwlekać z jej usunięciem, by zapobiegać dłuższym przestojom, które bywają kosztowne!

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz