Artykuł sponsorowany

Charakterystyka nowoczesnych osiedli mieszkaniowych

Charakterystyka nowoczesnych osiedli mieszkaniowych

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób. Odpowiednie warunki finansowe i duże zapotrzebowanie na nowe lokale sprawiły, że branża budowlana znajduje się w fazie dynamicznego wzrostu – każdego roku na mapie miast pojawiają się coraz to nowsze osiedla. Rozwijają się również standardy i oczekiwania klientów firm deweloperskich wobec oferty mieszkaniowej. Dlatego też nowe inwestycje znacząco różnią się od tych stawianych jeszcze kilkanaście lat temu.

Komfort i bezpieczeństwo

Istotnym celem przyświecającym firmom deweloperskim podczas budowy nowych osiedli jest zapewnienie przyszłym mieszkańcom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu – zarówno podczas korzystania z własnych mieszkań, jak i części wspólnych bloków oraz osiedla. Standardowe rozwiązania to systemy telewizji przemysłowej, umieszczone na klatkach schodowych, korytarzach, windach i parkingach. Dzięki nim możliwe jest bieżące monitorowanie sytuacji na terenie posesji i w budynku. Podobną funkcję pełnią systemy przeciwpożarowe, pozwalające z dużym wyprzedzeniem wykryć zagrożenie ogniem i powiadomić odpowiednie służby.

Miejsce na samochód

Liczba aut, szczególnie w dużych miastach, rośnie z każdym rokiem. Ta tendencja skłania deweloperów do projektowania obiektów mieszkalnych wyposażonych w miejsca parkingowe w podziemnych garażach.

Takie rozwiązanie nie tylko pozwala znacząco oszczędzić miejsce, ale również wpływa na poziom bezpieczeństwa aut  – mówi przedstawiciel firmy Adma Development - Wjazd do garaży chroniony jest przez radiowo sterowane bramy, zaś w środku znajdują się kamery. Samochód zaparkowany w podziemnym garażu chroniony jest zarówno przed włamaniem, jak i przed warunkami środowiskowymi, np. śniegiem i mrozem w zimie oraz ciepłem i promieniowaniem słonecznym w lecie.

Osiedle samowystarczalne

W centrach miast nie ma już zbyt wiele miejsca na zbudowanie nowych osiedli, dlatego też najczęściej „wyrastają” one na obrzeżach, niekiedy w znacznym oddaleniu od reszty infrastruktury miejskiej. Stąd też istnieje potrzeba projektowania osiedli w taki sposób, by były one w najwyższym stopniu samowystarczalne. Oznacza to, że nowoczesne obiekty poza lokalami mieszkaniowymi posiadają pewną ilość lokali handlowo-usługowych. Umożliwiają one lokatorom korzystanie z podstawowych dóbr bez konieczności dojazdów do dalej położonych sklepów czy punktów usługowych. Na terenie niektórych osiedli powstają specjalne, samodzielne obiekty, przeznaczone wyłącznie jako przestrzeń dla handlu i usług – przykładem jest rzeszowskie osiedle Żmigrodzka Słoneczny Stok.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz