Artykuł sponsorowany

Charakterystyka ciągników kompaktowych

Charakterystyka ciągników kompaktowych

Ciągniki kompaktowe, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz masą, dzięki którym są w stanie pracować na małej powierzchni i podłożach o niskiej nośności. Znakomicie sprawdzają się w pracach komunalnych, sadownictwie, obsłudze terenów zielonych (również boisk i stadionów), a także utrzymaniu dróg i chodników. W naszym artykule charakteryzujemy ciągniki kompaktowe na podstawie maszyn Farmtrac.

Do czego służą ciągniki kompaktowe?

Ciągniki rolnicze pełnią w gospodarstwach funkcję maszyny podstawowej, do której dobiera się odpowiedni sprzęt towarzyszący. Z tego względu warto zainwestować w pojazd, który będzie odpowiadał na zapotrzebowanie w danym gospodarstwie. Każdy model różni się od siebie mocą, masą czy silnikiem. Skupmy się jednak na ciągnikach kompaktowych, które znakomicie nadają się do pracy na małych powierzchniach. Jest to możliwe dzięki ich niewielkim rozmiarom, ekonomicznemu silnikowi oraz napędowi na cztery koła. Ponadto, cechują się blokadą mechanizmu różnicowego, posiadaniem tylnego podnośnika oraz wyjść hydraulicznych, co sprawia, że można do nich podłączyć np. przyczepkę, zamiatarkę, ładowarkę czołową czy posypywarkę soli i piasku. Z takim wyposażeniem mogą być z powodzeniem wykorzystywane w pracach komunalnych, do obsługi terenów zielonych, boisk i stadionów, utrzymania dróg i chodników (zamiatanie, odśnieżanie), a także w sadownictwie.

Seria ciągników kompaktowych Farmtrac

Ciągniki kompaktowe znajdują się w ofercie firmy Farmtrac. Ich nowa seria składa się z modeli 22, 26 i 30, wyposażonych w 3-cylindrowy silnik Mitsubishi o pojemności 1,3 l oraz mechaniczną skrzynię biegów (9 biegów do przodu i 3 do tyłu) o stałym zazębieniu, które zwiększa żywotność przekładni i wydłuża bezawaryjność. Alternatywą jest 3-zakresowa skrzynia hydrostatyczna, dzięki której można rozwinąć niezbędne prędkości do różnych zastosowań i zapewnić sobie łatwe oraz płynne przełączanie biegów.  

W ciągnikach kompaktowych Farmtrac zastosowano tylny wał odbioru mocy (WOM) oraz środkowy WOM w wyposażeniu ze skrzynią hydrostatyczną do agregacji narzędzi, które podwieszane są pomiędzy osiami ciągnika. Jeżeli chodzi o podnośnik, jego maksymalny udźwig to 750 kg. Wydatek pompy to z kolei 21 l/min. Wszystkie maszyny są bardzo atrakcyjne wizerunkowo. Jest to zasługą niebieskiego koloru jako głównego, w połączeniu z ciemnymi i czerwonymi wstawkami – wyjaśnia doradca klienta w firmie Farmtrac, największym polskim producencie ciągników rolniczych, który posiada w swojej ofercie m.in. szeroki wybór ciągników kompaktowych.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz