Artykuł sponsorowany

Budowa studni przydomowej – co warto wiedzieć o pompach głębinowych?

Budowa studni przydomowej – co warto wiedzieć o pompach głębinowych?
Pompy są najważniejszym elementem całego systemu instalacji hydroforowej. To właśnie dzięki nim istnieje możliwość przetransportowania wody z ujęcia podziemnego w płaszczyźnie pionowej. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań wciąż ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się pompy głębinowe. Co warto o nich wiedzieć i jakimi wyznacznikami kierować się podczas zakupu?

Pompy głębinowe – zalety

Warto zacząć od tego, że pompy głębinowe umieszcza się wewnątrz studni, dzięki czemu ich praca jest zdecydowanie mniej odczuwalna dla otoczenia. Drgania wywołane przez pracę pompy skutecznie wytłumiane są przez warstwy ziemi. Ponadto pomp tego typu nie montuje się w przestrzeni domowej, dzięki czemu zaoszczędzić można sporo przestrzeni. Największą zaletą pomp głębinowych jest ich wyjątkowa wydajność, którą zawdzięczają charakterystyce pracy. Mamy tutaj do czynienia z tłoczeniem, a nie z zasysaniem wody. Największym zagrożeniem dla bezawaryjnego funkcjonowania urządzeń jest tzw. praca na sucho.

Aby tego uniknąć, pompy wyposażone są w system specjalistycznych czujników, które na bieżąco kontrolują stan poziomu wody. W razie zaistnienia takiej konieczności praca pompy zostaje przerwana automatycznie. Dla wielu klientów wciąż najważniejszy jest aspekt ekonomiczny. Dlatego nie można również nie wspomnieć o tym, iż próżno szukać obecnie na rynku rozwiązań, które cechowałoby się tak doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Pojawia się zatem pytanie, czy pompy głębinowe mają tylko i wyłącznie zalety?

Pompy głębinowe – czym sugerować się podczas zakupu?

W zasadzie tak. Niemniej jednak, z praktycznego punktu widzenia, należy wyraźnie podkreślić, że w razie wystąpienia awarii, wiele problemów może przysporzyć nie sama naprawa, a jej czasochłonność. Dlaczego? Otóż dlatego, że pompa musi zostać wyjęta z otworu wraz z całą rurą. Wiele uwagi poświęcić trzeba także podczas samego procesu montażu. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o dopasowanie średnicy i długości przewodu zasilającego urządzenie w energię elektryczną. Zbyt mała średnica zwiększa ryzyko przebicia, a co za tym idzie awarii. Kwestię tę zdecydowanie najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy zajmą się zaprojektowaniem i przygotowaniem całego systemu.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Ebara Pompy Polska, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej ugruntowała sobie pozycję jednego z liderów. Wszyscy klienci, zarówno ci indywidualni, jak i biznesowi mogą liczyć tutaj na profesjonalne doradztwo oraz bardzo atrakcyjne warunki cenowe. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz