Artykuł sponsorowany

Budowa domu – instalacje wodno-kanalizacyjne i grzewcze

Budowa domu – instalacje wodno-kanalizacyjne i grzewcze

Instalacje grzewcze i wodno-kanalizacyjne są najważniejsze przy budowie każdego obiektu. Muszą być odpowiednio położone z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Istotne jest także ogrzewanie budynku, które odpowiada za podgrzanie wody, jak i temperaturę w pomieszczeniach. Wykonaniem instalacji musi zająć się firma instalacyjna z doświadczeniem, która zajmuje się tego typu usługami. Ponadto ma wiedzę na temat najlepszych materiałów instalacyjnych. To pozwoli w przyszłości uniknąć awarii. Instalację wodno-kanalizacyjną można wykonać z wielu materiałów, ale najważniejsza jest ich jakość.

Zakup materiałów instalacyjnych

Po konsultacji z firmą instalacyjną musimy zakupić materiały do montażu. Warto wybrać hurtownię Wod-Gaz Hurtownia posiadającą duży asortyment artykułów sanitarnych i potrzebnych do wszelkiego rodzaju instalacji takich jak: rynny, rury miedziane, rury PCV, armatura żeliwna, armatura sanitarna, kształtki ciśnieniowe pe, złączki miedziane, kształtki polipropylenowe, wyposażenie hydrauliczne, grzejniki, wyroby ceramiczne, kotły i inne.

Rury miedziane i polietylenowe

Rury miedziane są wytrzymałe na wysokie temperatury i odporne na korozję. Wykorzystywane są do montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej i gazowej. Instalacje miedziane są odporne na ogień i chronią przed wybuchem gazu. Rury i złączki miedziane są łatwe w montażu i z tego względu lubiane przez instalatorów. Nadają się dla każdego typu instalacji. Innym ulubionym i często stosowanym materiałem w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, są rury polietylenowe. Ekonomiczne, bezpieczne dla zdrowia i nieulegające korozji, obecnie najczęściej montowane. Stosowane są także w instalacjach grzewczych i gazowych. Rzadziej natomiast stosowane są obecnie rury stalowe, ze względu na korozję i dużą masę. Wymagają gwintowania, a więc większego wkładu pracy.

Ogrzewanie-systemy grzewcze

Wybierając rodzaj ogrzewania, warto wziąć pod uwagę koszty eksploatacji. I tak możemy wybrać następujące instalacje grzewcze: zasilane paliwem stałym (węglowe, pelletowe, drzewne), elektryczne (panelowe, grzejnikowe), gazowe (kotły kondensacyjne, zwykłe), mikrokogeneracje i ogniwa paliwowe (urządzenie może być zasilane paliwami gazowymi, węglem, biomasą); pompy ciepła (gruntowe, wodne, powietrzne, powietrzno-wodne), hybrydowe (kocioł gazowy z pompą ciepła lub ogrzewanie elektryczne zasilane energią z instalacji fotowoltaicznej) i olejowe (kondensacyjne, konwencjonalne).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz