Artykuł sponsorowany

Budowa dachu spadzistego – czy warto zdecydować się na wykorzystanie membrany?

Budowa dachu spadzistego – czy warto zdecydować się na wykorzystanie membrany?
Dach jest wizytówką każdego domu, dlatego też nie dziwi fakt, że inwestorzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na sprawy związane z estetyką. Nie należy jednak zapominać, iż ten element konstrukcji musi sprostać najtrudniejszym wymaganiom technicznym. Aby zagwarantować sobie jak najlepsze rezultaty, warto bliżej przyjrzeć się materiałom przeznaczonym na warstwę wstępnego krycia. Mota tutaj m.in. o nowoczesnych membranach. Czym się charakteryzują?

Jakie korzyści gwarantuje wykorzystanie membrany?


Zadaniem membrany, którą spotkać można również pod nazwy folii dachowej, jest uniemożliwienie wilgoci przedostania się do głębszych warstw połaci. W bardzo dużym skrócie materiał ten odpowiada za odprowadzenie skroplin bezpośrednio do systemu rynnowego. Zdecydowanie największą korzyścią wynikającą z wdrożenia tego rozwiązania jest fakt, iż do prawidłowego montażu membrany nie jest potrzebne deskowanie lub płytowanie powierzchni dachu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jedną decyzją można w bardzo łatwy sposób zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych.

Membrany są również niezwykle lekkie, a co za tym idzie, nie obciążają nadmiernie połaci. Nowoczesne folie dachowe produkowane są w rolkach o szerokości 1,5 m i długości 50 m. Czynnikiem bezpośrednio decydującym o ich jakości jest gramatura. Przyzwoity produkt przeznaczony do budownictwa mieszkaniowego powinien ważyć około 180 g/m2. Wykorzystanie tej technologii znacząco przyspiesza przebieg prac dekarskich. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy membrana dachowa ma jakieś wady?


Jak to w przypadku materiałów budowlanych bywa, membrany nie są pozbawione wad. Ich zastosowanie wymusza na inwestorze konieczność bardzo szybkiego przeprowadzenia prac związanych z ułożeniem pokrycia zasadniczego. Dlaczego? Otóż dlatego, że materiał, z którego wykonane są folie dachowe bardzo słabo radzi sobie z oddziaływaniem promieni ultrafioletowych. Jeżeli membrana będzie narażona na nie przez okres dłuższy niż 3 miesiące, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że utraci ona swoje właściwości użytkowe, w tym przede wszystkim paroprzepuszczalność.

Technologia ta nie nadaje się również jako warstwa wstępnego krycia dla pokryć blaszanych na rąbek zatrzaskowy lub rzemieślniczy. Bezpośredni kontakt z rozgrzaną blachą prędzej czy później doprowadzi do przepalenia membrany. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto skonsultować się z doświadczonymi specjalistami. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Dekar, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny, od lat gwarantuje swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj na atrakcyjne warunki cenowe oraz kompleksowe podejście do montażu pokrycia dachowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz