Artykuł sponsorowany

Blachodachówka - czym się charakteryzuje?

Blachodachówka - czym się charakteryzuje?
Dach pełni bardzo ważną rolę w każdym budynku, dlatego tak istotna jest trwałość, żywotność i stabilność tej konstrukcji. Budując własny dom, warto szczególnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego pokrycia dachowego – ceramicznego, betonowego, bitumicznego lub stalowego. Rodzajem elementów stalowych są blachodachówki, które od lat cieszą się dużą popularnością. Sprawdź, czym się charakteryzują oraz na co warto zwrócić uwagę, podczas zakupu blachodachówki. 

Czym jest blachodachówka?

Blachodachówka powstaje z wytłoczenia blachy stalowej lub aluminiowej. Materiał ma przypominać standardowe dachówki, czyli pokrycie układane z elementów ceramicznych lub cementowych. Rdzeń materiału blachodachówki jest więc stalowy lub aluminiowy. Ocynkowana stal zostaje pokryta powłokami zabezpieczającymi. Blachodachówki z rdzeniem aluminiowym cieszą się natomiast coraz większą popularnością – mimo wyższej ceny. Cechują się bowiem niewielką masą w połączeniu z trwałością. Trwałość jest jednak w dużej mierze zależna właśnie od powłoki ochronnej – m.in. wielowarstwowej lub posypki z kruszywa skalnego. 

Kolejną zaletą blachodachówki jest łatwy montaż – szczególnie w przypadku dachów płaskich i dwuspadowych. Możemy wówczas zastosować bowiem wielkoformatowe panele. W przypadku dachów wielopołaciowych lepiej sprawdzą się natomiast elementy drobnowymiarowe. Trwałość pokrycia dachowego, niezależnie od wybranego systemu, zostanie zachowana na co najmniej 50 lat. Jak informują specjaliści z firmy Tytan Dach, cięcie blachy na określoną długość w procesie produkcji umożliwia pokrycie różnych konstrukcji dachowych, jednocześnie ograniczając ilość odpadów. 

Jak wybrać dobrą blachodachówkę?

Podczas zakupów, warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Po pierwsze, w tym przypadku nie należy oszczędzać. Produkty, pochodzące od niesprawdzonych, nieznanych producentów mogą być mniej odporne na korozję i odbarwienia, a to przekłada się na trwałość całej konstrukcji. Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i grubość rdzenia, gdyż to te aspekty decydują o szczelności i wytrzymałości pokrycia. Jak zostało już wspomniane, ważna jest także powłoka ochronna. Każdy jej rodzaj charakteryzuje się bowiem odmiennymi właściwościami. Powłoka nadaje blachodachówce również określony kolor i fakturę, a to wpływa na prezentację całego budynku. 
Opracowanie:
Gdów, Bocheńska 188
tel. 12 251 49 69
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz