Artykuł sponsorowany

Biuro rachunkowości i finansów Marka Pieczki: Ryczałt dla nowych inwestorów

 Biuro rachunkowości i finansów Marka Pieczki: Ryczałt dla nowych inwestorów

Ryczałt dla nowych inwestorów to innowacyjne rozwiązanie wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. Program Repatriacji Kapitału ma na celu zachęcenie osób, osiągających dochody zagranicą, do przeniesienia rezydencji podatkowej do Polski. Specjalista z biura rachunkowości Marka Pieczki wyjaśni, jakie są najważniejsze zasady opodatkowania ryczałtem w nowej odsłonie, i kiedy takie rozwiązanie jest najbardziej opłacalne.

Nowy Ład – ryczałt dla nowych inwestorów

Ryczałt dla nowych inwestorów to forma opodatkowania przewidziana dla osób fizycznych, które przenoszą miejsce zamieszkania do Polski. Ekspert z biura Pieczki zaznacza, że tacy podatnicy są zobowiązani do złożenia oświadczenia o wyborze ryczałtu do końca stycznia następującego po roku podatkowym, w którym doszło do zmiany zamieszkania. Oprócz tego ryczałtowiec musi wykazać, że nie posiadał miejsca zamieszkania na terenie Polski przez co najmniej pięć z ostatnich sześciu lat podatkowych. Warto zaznaczyć, że przepisy dotyczące opodatkowania ryczałtem dotyczą przychodów osiągniętych poza Polską w danym roku podatkowym i nie mogą być łączone z dochodami podlegających opodatkowaniu na zasadach ogólnych.

Biuro rachunkowości i finansów Marka Pieczki – wymogi podatkowe

Jak wskazuje księgowy z biura Pieczki, ryczałt został określony kwotowo i wynosi 200 000 zł za rok podatkowy bez względu na wysokość uzyskanych przychodów zagranicznych. Termin płatności przypada na 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Co więcej, opodatkowanie ryczałtem stosuje się przez 10 kolejnych lat podatkowych, licząc od daty przeniesienia rezydencji do Polski. Osoby, decydujące się na tę formę opodatkowania, muszą mieć świadomość, że prawo do ryczałtu przysługuje wyłącznie tym inwestorom, którzy wydatkują minimum 100 tysięcy złotych rocznie na określone cele społeczne. Tak wysoko postawiona poprzeczka sprawia, że tylko przedsiębiorcy osiągający bardzo duże dochody mogą odczuć istotne korzyści ze stosowania ryczałtu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz