Artykuł sponsorowany

Beton posadzkowy – czym jest i jaki ma skład?

Beton posadzkowy – czym jest i jaki ma skład?

Beton posadzkowy jest kompozytowym materiałem budowlanym, który powstaje na bazie cementu oraz kruszyw naturalnych bądź łamanych. Do jego produkcji wykorzystuje się jeden z następujących typów cementu: portlandzkiego, portlandzkiego wieloskładnikowego lub hutniczego.

Zastosowanie betonu posadzkowego

Z tego typu betonu buduje się posadzki w budynkach mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Obecnie bardzo popularne są posadzki dekoracyjne z mikrocementu, które mogą zdobić podłogi i ściany. W budynkach przemysłowych górują posadzki betonowe wykonane przy użyciu zbrojeń uproszczonych. Uzyskuje się je przez dodanie do podstawowych składników włókien stalowych, syntetycznych lub szklanych. Ten zabieg zwiększa wytrzymałość posadzek na rozciąganie oraz zaginanie. W końcu każde podłoże powinno być dostosowane do sposobu użytkowania, w szczególności w branży przemysłowej. Dobra posadzka musi być antypoślizgowa, odporna na uszkodzenia, ścieranie, zarysowania oraz działanie czynników chemicznych. Co więcej, chcąc poprawić parametry posadzki konstrukcje betonowe, można wykończyć ją ochronną warstwą użytkową. Do coraz chętniej wykorzystywanych rozwiązań zalicza się żywice syntetyczne, polimerowe oraz epoksydowe.

Zainwestuj w porządny beton

Współcześnie znajdziemy na rynku wiele technologii, które sprawiają, że posadzki betonowe są funkcjonalne i trwałe. Dzięki czemu mogą być zamiennikiem dla wykończenia podłóg w różnych pomieszczeniach. W końcu warto zainwestować, w porządnej jakości beton posadzkowy, który posłuży nam na lata. W tym celu powinniśmy rozejrzeć się za sprawdzoną firmą, która specjalizuje się w produkcji tego materiału budowlanego.  Jedną z takich firm, jest SOLTRADE Sp. J., wyposażona w nowoczesny, sterowany komputerowo węzeł betoniarski, który produkuje mieszanki betonowe. Mają one doskonałe parametry, które na bieżąco sprawdza laboratorium. To wszystko sprawiło, że w 2018 otrzymała ona Krajowy Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz