Artykuł sponsorowany

Autopress – sprzedaż i naprawa sprężarek od samochodów ciężarowych i autobusów

Autopress – sprzedaż i naprawa sprężarek od samochodów ciężarowych i autobusów

Układ hamulcowy jest jednym z ważniejszych podzespołów w każdym samochodzie – szczególnie w samochodach ciężarowych i autobusach. Właśnie w tego typu pojazdach zastosowanie znajduje pneumatyczny układ hamulcowy, którego głównym elementem jest sprężarka powietrza. Jakie objawy wykazuje samochód z niesprawną sprężarką? Co w takiej sytuacji zrobić? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Sprężarka powietrza – najczęstsze problemy

Pneumatyczny układ hamulcowy na co dzień musi radzić sobie z bardzo dużym obciążeniem i intensywną pracą. W związku z tym zdarzają się usterki jednego z najważniejszych elementów – czyli sprężarki. Najczęściej przyczyną jej nieprawidłowej pracy jest nieszczelność instalacji pneumatycznej, zbyt niskie ciśnienie, uszkodzenia mechaniczne zewnętrznych elementów układu pneumatycznego lub nadmierne zużycie samej sprężarki.

Już od 1989 roku zajmujemy się kompleksową diagnostyką sprężarek powietrza różnych marek, w tym: BOSCH, BENDIX, PAUL DAHL, KNORR, MAGNETTI MARELLI, WABCO, WAN oraz FOS POLMO. Ponadto prowadzimy sprzedaż zregenerowanych sprężarek w atrakcyjnych cenach

– informuje pracownik firmy Autopress z Bielska-Białej.

Co zrobić w przypadku uszkodzonej sprężarki w samochodzie ciężarowym lub autobusie?

Sprężarka w Twoim samochodzie ciężarowym lub autobusie wykazuje niepokojące objawy? Nie musisz od razu inwestować w jej wymianę. Wystarczy udać się do specjalistów, którzy znają się na pneumatycznych układach hamulcowych – np. do warsztatu Autopress, przedstawić problem, a oni zajmą się sprawdzeniem stanu sprężarki. W większości przypadków możliwe jest przeprowadzenie regeneracji sprężarki, a tym samym przywrócenie jej do pełnej sprawności.

Sprężarka poddana procesowi regeneracji będzie pracować bezawaryjnie przez kolejne lata – jeżeli spełnisz kilka warunków, wśród których najistotniejsze są: czysty filtr powietrza, odpowiedni olej silnikowy, szczelny przewód zasysania powietrza oraz drożna instalacja pneumatyczna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz