Artykuł sponsorowany

Aranżacja sypialni na poddaszu

Aranżacja sypialni na poddaszu

Sypialnia to miejsce wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Powinno być, więc oazą spokoju i sprzyjać wypoczynkowi. Aranżacja wnętrza, nie stanowi problemu w przypadku standardowych wnętrz. Problem pojawia się w momencie, kiedy sypialnia usytuowana jest na poddaszu. Skosy, niskie ściany kolankowe czy brak okna może stanowić problem aranżacyjny. Wystarczy jednak odrobina kreatywności, aby cieszyć się pięknym wnętrzem.

Kolor ma znaczenie

Kolory mają ogromne znaczenie. Rzutują na samopoczucie, ale też świetnie sprawdzają się w aranżacji wnętrz stwarzając optyczną grę. Mogą powiększyć pokój, ale poszerzyć wąską ściankę lub obniżyć zbyt wysoki sufit. W przypadku aranżacji sypialni na poddaszu kolory mają ogromne znaczenie. Często w pomieszczeniach jest zbyt mało lub zbyt dużo światła. W pokoju z deficytem światła dziennego warto skoncentrować się na jasnej palecie barw i połączeniach bieli, szarości i beży. Takie tonacje działają kojąco oraz wyciszająco, co sprawia, że komfort wypoczynku i snu będzie gwarantowany. Ponadto postrzeganie przestrzeni zmieni się, a jasne wnętrza wpłyną na lepszy odbiór skosów, niskich ścianek czy sufitów bez okien. Jeśli decydujemy się na intensywne kolory należy pamiętać, aby nie stosować ich na całej powierzchni, ponieważ znacząco zmniejszy to pomieszczenie i będzie przytłaczać użytkowników. Sypialnia ma wzbudzać poczucie bezpieczeństwa i spokoju, a nie pobudzać negatywne emocje.

Zagospodarowanie przestrzeni pod skosami

Układ pomieszczenia będzie nam narzucać sposób aranżacji wnętrza. Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli zdecydować się na standardowe rozwiązania, które nie do końca spełnią nasze oczekiwania. Brak ścianek działowych oraz wcale nie niskie skosy mogą stanowić możliwość do aranżacji przestrzennej i bardzo modnej sypialni. Większa liczba okien z kolei pozwoli wpuścić do wnętrza więcej światła naturalnego, które będzie współgrać z meblami.

W przypadku wnętrz ze skosami warto skorzystać z porady firm, które zajmują się produkcją mebli na zamówienie.  Fachowcy  z firmy Meblex Jan Kochanek zmierzą skosy w najniższym i najwyższym punkcie, określą nieustawne miejsca i zaproponują optymalny sposób adaptacji wnętrz.

Wyższe ścianki kolankowe dają większe pole manewru i możliwości aranżacyjne. Pozwalają na łatwiejszy dostęp do łóżka lub szafy wykonanej na wymiar i zlokalizowanej we wnęce. Dzięki temu będzie ona pełnić dodatkową funkcję garderoby, co na pewno będzie bardzo wygodne dla przyszłych użytkowników. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się niższe ścianki kolankowe warto zaaranżować w tym miejscu komody i szuflady dostosowane do skosu. Przewagą mebli na zamówienie jest fakt, że dają one maksymalną możliwość wykorzystania wnętrza i pełną zabudowę skosów. 

Opracowanie:
Opole, Wiejska 78
tel. 77 456 91 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz