Artykuł sponsorowany

Akumulatory i osprzęt rozruchowy – wymiana i ładowanie

Akumulatory i osprzęt rozruchowy – wymiana i ładowanie

Akumulatory to bardzo żywotne urządzenia, zwłaszcza te o oznaczeniach EFB, AFB, ECM i AGM. Akumulatory kwasowo-ołowiowe również należą do bardzo wydajnych i długotrwale działających, pod warunkiem, że są w odpowiedni sposób użytkowane, a ich płyn elektrolitowy jest uzupełniany o wodę destylowaną. Jednak w przypadku pełnego wyeksploatowania nie pozostaje nic innego jak kupno nowego akumulatora.

Wymiana akumulatora

W przypadku całkowitego zużycia naszego akumulatora – najczęściej akumulatory mają żywotność do 5-7 lat – należy wybrać dobrego dystrybutora, który zajmuje się sprzedażą akumulatorów i w ofercie ma akumulatory w różnej technologii: akumulatory kwasowo-ołowiowe, akumulatory EFB i AGM (wysokojakościowe) czy akumulatory żelowe. Warto zwrócić uwagę, czy dany dystrybutor posiada również bogaty asortyment akumulatorów dla różnych typów urządzeń i pojazdów. Jeśli znajdziesz wśród produktów akumulatory do samochodów, jachtów, wózków widłowych, wózków inwalidzkich, a także baterie do różnych urządzeń elektrycznych, możesz mieć pewność jakości kupowanego towaru. Firmy z branży akumulatorów, takie jak Miś. PPUH. G. Kościak, przyjmują również zlecenia od podmiotów gospodarczych w celu doboru odpowiedniego akumulatora dla potrzeb przemysłowych, telekomunikacyjnych, fotowoltaicznych i solarnych. To jednak akumulatory samochodowe są najpopularniejsze. Przy ich wymianie ważne jest określenie powierzchni dostępnej dla urządzenia w Twoim samochodzie oraz moc wyrażona w amperogodzinach – każdy model samochodu ma określony zakres zapotrzebowania na moc. Przy wymianie akumulatora ważne jest również jego prawidłowe zainstalowanie. Coraz częściej kierowcy wykorzystują akumulatory z systemem start/stop – udaj się na wymianę akumulatora do profesjonalnej firmy, która najpierw zdiagnozuje, czy jest możliwość dokonania jego naprawy/naładowania.

Ładowanie akumulatora

Do naładowania akumulatora potrzeba tak zwanego osprzętu rozruchowego: prostowników samochodowych. Pierwszą czynnością przy ładowaniu akumulatora jest wykręcenie go z samochodu lub zdjęcie klem z akumulatora tak, aby zamknąć system elektryczny samochodu. Kolejną ważną czynnością jest odkręcenie korków, aby nie zagazować akumulatora, a następnie należy wykorzystać odpowiedniej mocy prostownik. Oczywiście naładowanie akumulatora jest możliwe w domu, ale najlepszym wyjściem będzie oddanie go do specjalistycznego punktu. Warto również skorzystać z oceny stanu technicznego akumulatora z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu diagnostycznego z jednoczesną usługą kontroli stanu układu elektrycznego pojazdu – dokonaj tego przynajmniej raz w roku. W przypadku niespodziewanego rozładowania akumulatora pamiętaj o tym, że najlepsze firmy z branży akumulatorów oferują tak zwane pogotowie akumulatorowe – specjaliści dojadą do Ciebie i udzielą Ci pomocy.

Opracowanie:
Dzierżoniów, Szkolna 5
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz