Artykuł sponsorowany

Akcesoria dla rybek z Hurtowni Weterynaryjno - Zoologicznej Eskulap

Akcesoria dla rybek z Hurtowni Weterynaryjno - Zoologicznej Eskulap

Piękne i zadbane akwarium jest ozdobą każdego pomieszczenia. Abyśmy mogli w pełni się nim cieszyć, należy dokonać kilka czynności, a także spełnić szereg warunków. Nawet niewielkie akwarium wymaga stosowania dodatkowych urządzeń. To one sprawiają, że możliwe jest utrzymanie odpowiednich parametrów oraz czystości wody w zbiorniku, co tworzy odpowiednie warunki dla rybek. Warto pamiętać również o właściwym podłożu, aby uprawa roślin na dnie była efektywna. W Hurtowni Weterynaryjno - Zoologicznej Eskulap znajdziemy wszystkie potrzebne produkty dla rybek akwariowych.

Jakie akwarium wybrać?

Oczywiście, podstawowym elementem akwarystycznym jest zbiornik. Szczególnie popularne i cenione akwaria to te, które mają proste ściany i prostokątne podstawy. Wielkość jest tutaj istotna, ponieważ większa przestrzeń pomaga w utrzymaniu równowagi chemicznej wody. 

Wydawać by się mogło, że niewielki zbiornik będzie wymagał mniejszych nakładów pracy, ale jest dokładnie na odwrót. W dodatku ogranicza on przestrzeń organizmów, które nie mogą osiągnąć naturalnych rozmiarów. Zarówno w przypadku akwarystyki słodko-, jak i słonowodnej warto stosować zasadę “im większy zbiornik, tym lepiej”. Warto przy tym pamiętać, że akwarium o sporej pojemności, takiej jak 40 litrów lub więcej, jest szczególnie ciężkie, dlatego powinno stać na solidnym podłożu.

Świetnym miejscem do znalezienia idealnego akwarium jest Hurtownia Weterynaryjno - Zoologiczna Eskulap. Oferta obejmuje wszystkie potrzebne dla rybek akcesoria, pokarm oraz preparaty. Możemy tutaj liczyć na solidną i niezawodną obsługę.

Na czym polega odpowiednia filtracja?

Aby akwarium mogło prawidłowo funkcjonować, niezbędny jest system filtracji. Filtry odpowiadają za napowietrzanie wody, a także zatrzymują zanieczyszczenia, takie jak niezjedzony pokarm, odchody, zbutwiałe części roślin. Dzięki filtracji woda w zbiorniku pozostaje czysta i świeża na zdecydowanie dłużej.

Można wyróżnić kilka typów filtrowania wody:

  • Filtracja biologiczna – do jej zadań należy poprawia jakości wody,

  • Filtracja mechaniczna – jej celem jest usuwanie fizycznych zanieczyszczeń,

  • Filtracja chemiczna – sprawia, że parametry chemiczne są utrzymane na odpowiednim poziomie.

Do najpopularniejszych materiałów filtracyjnych należą: włóknina, gąbka, węgiel aktywowany, pierścienie ceramiczne, a także biokule. Warto pamiętać, że dodatkową zaletą wszystkich filtrów gąbkowych jest to, że po pewnym czasie zamieszkują w nich pożyteczne bakterie, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy jakości wody w akwarium.

Wybór zestawu napowietrzająco-oczyszczającego do akwarium powinien być zależny od wydajności (mierzy się ją w litrach na godzinę) oraz od liczby lub rodzaju wkładów filtracyjnych. Nowoczesny sprzęt sprawia, że filtracja może być jednocześnie mechaniczna, chemiczna, jak i biologiczną. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz