Artykuł sponsorowany

Adaptacje poddaszy pod użytkowanie mieszkalne

Adaptacje poddaszy pod użytkowanie mieszkalne

Dzisiejsze domy budowane są często w modelu, który pozwala na użytkowanie mieszkalne parteru, a przystosowanie poddasza w późniejszym czasie. Podobnie jest ze starszymi budynkami, ze strychami, zamienianymi coraz częściej na piękne pokoje z wykonaną pełną termoizolacją ścian, które są w odpowiedni sposób wykończone. Jeśli planujesz remont poddasza, zgłoś się najlepiej do szeroko wyspecjalizowanej firmy budowlanej!

Jeden wykonawca – szybciej postępująca inwestycja

W przypadku adaptacji poddaszy często należy podjąć współpracę z firmami, które zajmują się stolarką okienną i drzwiową, parkieciarstwem, wznoszeniem ścian działowych, tynkowaniem powierzchni, ich malowaniem, pracami glazurniczymi, czy też innego typu działaniami remontowymi. Dzisiaj najbardziej korzystną opcją, jest wykorzystywanie wiedzy wyspecjalizowanych pracowników, a także innowacyjnych sprzętów jednego wykonawcy, który jest szeroko wyspecjalizowany w branży budowlanej. Tak jest w przypadku przedsiębiorstwa Rob-Mar, które oprócz szerokich prac naprawczo-remontowo-modernizacyjnych, podejmuje się usług brukarskich. Warto przy tym wiedzieć, że zlecając inwestycję właśnie takim firmom, możesz liczyć na błyskawiczny postęp inwestycji, co przełoży się na obniżone jej koszty. Pamiętaj jednak również o tym, aby wynająć odpowiednich specjalistów zajmujących się instalatorstwem energetycznym!

Projekt ma ogromne znaczenie

W przypadku adaptacji poddaszy projekt wykonawczy ma ogromne znaczenie. Ważne jest bowiem  określenie stanu technicznego strychu i ocena bilansu energetycznego, związanego między innymi z termoizolacją. Dopiero po wnikliwej inwentaryzacji, można przejść do tworzenia dokumentacji modernizacyjnej, na którą powinny składać się wszystkie działania, jakie ma przeprowadzić zatrudniona firma. Warto, aby sporządziła ona kosztorys remontu oraz jego harmonogram. Dzięki temu dokładnie poznasz koszty inwestycji, a także będziesz mógł zaplanować funkcjonowanie innych pomieszczeń w domu.

Rozmieszczenie ścian działowych

Jednym z ważniejszych działań przy adaptacjach poddaszy jest odpowiednie rozmieszczenie nowych ścian działowych. Często wykonywane są one z płyt kartonowo gipsowych, czy też z pustaków komórkowych, wyróżniających się pustym wnętrzem. Pozwala to na zmniejszenie obciążenia podłogi. Warto zatem zauważyć, jak duża odpowiedzialność projektowa spoczywa na barkach architektów i wykonawców, przy adaptowaniu strychów pod użytkowanie mieszkalne. Sam remont związany z malowaniem, tynkowaniem, układaniem glazury, czy innymi działaniami wykańczania wnętrz, nie jest dla najlepszych firm żadnym wyzwaniem!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz