Artykuł sponsorowany

4 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie auta w komisie

4 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie auta w komisie
Samochód w pierwszym roku użytkowania może stracić nawet 30% na swojej wartości. Nic więc dziwnego, że wiele osób woli kupić dużo tańsze auto używane. Taka transakcja nie musi być też obarczona jakimś większym ryzykiem. Wystarczy przestrzegać kilku kluczowych zasad, które przyczynią się do tego, że powinniśmy wyjechać z komisu samochodowego w dobrym nastroju.

Dowiedzmy się jak najwięcej o danym modelu auta

W pierwszej kolejności musimy wiedzieć, jakiego konkretnie samochodu poszukujemy. Następnie zbieramy dokładne informacje na temat tego modelu auta. Będą nas interesować przede wszystkim takie kwestie, jak:

  • typowe usterki,
  • jakie części wymienia się i po ilu kilometrach,
  • średnia cena rynkowa dla konkretnych roczników.

Taki wywiad zdecydowanie ułatwi nam odrzucenie podejrzanie tanich ofert oraz ułatwi negocjacje ze sprzedawcą samochodów używanych.

Sprawdźmy komis samochodowy

Po znalezieniu ciekawej oferty sprzedaży auta trzeba dokładniej przyjrzeć się komisowi. W tym przypadku pomorze nam internet, z którego dowiemy się, ile lat funkcjonuje dany sprzedawca aut używanych. Im dłużej takie przedsiębiorstwo działa na rynku, to większe szanse, że jest to rzetelny biznes. Klienci często zostawiają też w sieci swoje opinie na temat firmy, w której zakupili pojazd. Warto je dokładnie przeanalizować, aby upewnić się, że mamy do czynienia z uczciwym handlowcem. Wiele komisów, w tym i Wrc-Auto Marcin Gurdak także skupują samochody, więc zawsze można zaproponować swój stary pojazd w ramach rozliczenia transakcji.

Oględziny samochodu

Na początku porównujemy opis auta z oferty ze stanem faktycznym. Jeśli już na tym etapie pojawią się pewne nieścisłości, to powinno nas to trochę zaniepokoić. Posprawdzajmy też takie elementy samochodu, które nie wymagają większej wiedzy technicznej. Każdy kierowca będzie umiał przetestować różne pokrętła, wycieraczki, światła, otwieranie szyb, czy bagażnika, regulację lusterek itp. Kolejny etap to wizyta w serwisie samochodowym. Mechanik podczas kontroli powinien skupić się na dokładniejszym sprawdzeniu elementów, które są bardziej narażone na usterki w tym modelu pojazdu. Po takim przeglądzie dowiemy się, w jakim stanie jest samochód i ile będą kosztowały najbliższe naprawy. Tak zdobyta wiedza będzie doskonałym przygotowaniem do negocjacji ze sprzedawcą.

Formalności przy zakupie auta używanego

Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeanalizować jej treść. Sprzedawcą obowiązkowo musi być komis samochodowy, a nie poprzedni właściciel auta. Wówczas w przypadku pojawienia się większych problemów z zakupionym pojazdem zawsze jest możliwość wysuwania skutecznych roszczeń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz