Artykuł sponsorowany

Przebieg wizyty dermatologicznej z Dermatolog Elżbieta Grelecka

Przebieg wizyty dermatologicznej z Dermatolog Elżbieta Grelecka

Z chorobami skórnymi boryka się bardzo dużo osób. Czynniki środowiskowe, detergenty lub żywność może wywoływać różnorodne reakcje ze strony organizmu. Jedną z nich może być wysypka, zaczerwienienie lub pieczenie skóry. Dlatego jeśli mamy jakiś problem skórny, który nas niepokoi lub utrudnia nam codzienne funkcjonowanie, należy się jak najszybciej zgłosić do dermatologa.

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatologia jest działem medycyny, który skupia się na funkcjonowaniu skóry oraz jej schorzeniach. Dermatolog jest lekarzem, który zajmuje się różnymi schorzeniami skórnymi. Choroby alergiczne skóry, trądzik, łuszczyca, skórne zakażenia bakteryjne, grzybicze, wirusowe to choroby skóry, z którymi pacjenci najczęściej zgłaszają się do dermatologa. Czasami zajmuje się także chorobami włosów i paznokci. Dermatolog zajmuje się także likwidowaniem zmian kosmetycznych takich jak np. popękane naczynka czy pajączki. W swojej pracy musi łączyć wiedzę z zakresu dermatologii, a także genetyki, ponieważ duża część chorób skórnych  chorób ma podłoże genetyczne lub autoimmunologiczne. Praca dermatologa wymaga znajomości wielu jednostek chorobowych oraz czynników, które mogą te choroby wywołać. Dlatego każdy, kto pracuje w tej dziedzinie, musi na bieżąco się szkolić i aktualizować wiedzę. Medycyna rozwija się bardzo dynamicznie. Powstają nowe leki na różne schorzenia dermatologiczne. Jeśli lekarz chce świadczyć profesjonalna pomoc swoim pacjentom, to musi znać wszystkie nowości, które pojawiły się w branży.

Jak wygląda wizyta u dermatologa?

Wizyta w gabinecie dermatologicznym nie różni się niczym od wizyty w gabinecie internisty. Dlatego nie warto się takiej wizyty obawiać. Jeśli jakaś zmiana skórna lub pieprzyk wygląda inaczej niż na co dzień, warto jak najszybciej udać się do dermatologa. W gabinecie dermatolog Elżbieta Grelecka wizyta przebiega w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Na początku zbierany jest wywiad, dzięki któremu lekarz otrzymuje informacje o aktualnym stanie pacjenta oraz o historii jego przebytych chorób. Kolejnym etapem wizyty jest badanie zmian skórnych, które są wykonywane najczęściej za pomocą dermatoskopu. Jeżeli jest to konieczne, to dermatolog może zlecić dodatkowe badania, takie jak badania krwi, wykonanie testów alergicznych lub pobranie wymazu ze skóry.

Jeżeli na naszej skórze są pieprzyki lub inne znamiona, to warto regularnie je kontrolować. Najlepiej jeśli samodzielnie będziemy takie zmiany oglądać np. raz w miesiącu. Natomiast jeśli podczas takiej samokontroli coś nas zaniepokoi, np. w wyglądzie pieprzyka, to należy bezzwłocznie udać się do dermatologa. Lekceważone objawy chorób skórnych mogą przybierać na sile bez odpowiedniego leczenia. Może to również doprowadzić do rozwoju poważnych chorób. Warto dbać o swoje zdrowie, bo zależy ono tylko od nas.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz