Artykuł sponsorowany

NZOZ Agnieszka Owczarczyk-Saczonek| O zabiegu intensywnego światła impulsywnego słów kilka

NZOZ Agnieszka Owczarczyk-Saczonek| O zabiegu intensywnego światła impulsywnego słów kilka

Zabieg IPL, czyli intensywnego światła impulsywnego kojarzony jest głównie z usuwaniem nadmiernego owłosienia twarzy u kobiet. Warto jednak wiedzieć, że stosowany jest on również przy różnych terapiach dermatologicznych, w tym tych zaliczanych do dermatologii estetycznej. Przeprowadzają go zaś lekarze dermatologiczny w takich miejscach jak Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Agnieszki Owczarczyk-Saczonek, który działa w Olsztynie. Jacy pacjenci mogą skierować się do tego ośrodka na zabieg IPL i na czym on polega?

Na czym polega zabieg IPL?

Zabieg IPL oparty jest o wykorzystanie tak zwanego impulsywnego źródła światła, czyli promieniowania laserowego docierającego do różnych warstw skóry pacjenta. W zależności od intensywności działania lasera, w tym długości światła uzyskuje się inne efekty leczenia dermatologicznego czy tego w zakresie dermatologii estetycznej. Warto bowiem podkreślić, że zakres promieniowania świetlnego podczas zabiegu IPL regulowany jest poprzez specjalną głowicę i pryzmaty, a to wymaga właściwego przeszkolenia.

Najlepiej wybierać zatem takie ośrodki jak NZOZ Agnieszki Owczarczyk-Saczonek, gdzie pacjent musi zostać zakwalifikowany do odpowiedniej terapii dermatologicznej oraz musi być do niej właściwie przygotowany. Nie trzeba jednak obawiać się skutków ubocznych po zabiegu intensywnego światła impulsywnego – jest on bezpieczny i nieinwazyjny, ale pod warunkiem przeprowadzenia przez lekarza dermatologa.

Jeśli chodzi o przebieg zabiegu IPL, przede wszystkim wykonywany jest u osób po dwudziestym piątym roku życia. Nie wymaga on podania znieczulenia, a trwa od kilkunastu minut do około godziny. W ośrodku NZOZ Agnieszki Owczarczyk-Saczonek zbieg intensywnego światła impulsywnego przeważnie łączony jest z energią prądu RF (radio frequency), która stosowana jest przede wszystkim do fotoodmładzania skóry twarzy.

Kiedy można skorzystać z zabiegu IPL?

Jak już wspomniano, laser IPL + RF wytwarza różnej długości wiązki promieni świetlnych rozproszonych, wraz z drganiami elektromagnetycznymi. Razem docierają one do różnych warstw skóry, przede wszystkim stymulując produkcję kolagenu. Tym samym zabieg IPL + RF pozwala na wybielanie zaczerwienienia cery, wygładzanie zmarszczek, niszczenie włosków, zamykanie nieestetycznych naczynek, redukcję przebarwień, a nawet na wyeliminowanie trądziku, rozstępów, piegów oraz posłonecznych zmian pigmentowych.  

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Agnieszki Owczarczyk-Saczonek wykonuje zabieg IPL + RF również po zdiagnozowaniu rumienia oraz jako formę wspomagania terapii trądziku różowatego. Oczywiście intensywne światło impulsywne jest również wykorzystywane w olsztyńskim ośrodku do szeroko pojętego fotoodmładzania skóry twarzy. Panie, a także panowie liczyć mogą na redukcję bruzd i zmarszczek mimicznych, na wygładzenie cery, a także na ujednolicenie jej kolorytu wraz z efektem odmładzającego rozświetlenia.

Ponadto zabieg IPL poprawia napięcie skóry i reguluje jej gospodarkę wodnolipidową. Tym samym cera jest dogłębnie oczyszczona i mniej problematyczna – wolniej się przetłuszcza i przesusza.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz