Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zgłosić się do trychologa? Specjalista Trycholog Paulina Sadowska

Kiedy warto zgłosić się do trychologa? Specjalista Trycholog Paulina Sadowska

Trychologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem problemów dotykających włosy i skórę głowy. Najczęstsze dolegliwości, z jakimi styka się w codziennej pracy trycholog, to wypadanie włosów, ich nadmierne przetłuszczanie, łuszczyca i wiele innych. To drażliwe kwestie nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn, dlatego profesjonalna pomoc jest w tym przypadku niezbędna. Kiedy warto zgłosić się do specjalisty od skóry głowy? Jak często należy chodzić do trychologa?

Z jakim problemem można się zgłosić do trychologa?

Pacjenci zgłaszający się do trychologa najczęściej mają problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Taka dolegliwość zazwyczaj wiąże się ze skierowaniem do dermatologa i dokładnym zbadaniem skóry, a także z koniecznością wykonania odpowiednich badań. Specjalista trycholog Paulina Sadowska zajmuje się tylko schorzeniami skóry głowy, diagnozuje objawy związane wyłącznie z tym obszarem ciała. Lekarz dokłada wszelkich starań, by wyeliminować schorzenia wpływające na włosy i skalp.

Trycholog pomaga również pacjentom zmagającym się z łupieżem, łojotokowym zapaleniem skóry głowy czy łuszczycą w obrębie głowy. Warto zgłosić się do specjalisty z objawami takimi jak swędzenie czy uczucie ściągnięcia skalpu. Wówczas trycholog ustala przyczyny występowania stanów chorobowych na skórze i włosach, a następnie dobiera indywidualnie dostosowany do przypadku sposób leczenia. Lekarz Paulina Sadowska zajmuje się też pomocą w poprawianiu stanu włosów. Ustala ich typ i dobiera odpowiednie kosmetyki oraz zaleca dopasowane do pacjenta metody pielęgnacyjne.

Jak często należy chodzić do trychologa?

Częstotliwość, z jaką należy odwiedzać gabinet trychologa, w dużej mierze zależy od indywidualnego przypadku. Zdarza się, że wystarczy jedna wizyta, podczas której specjalista zdiagnozuje problem z włosami lub skórą głowy, zaleci odpowiednie leczenie i dolegliwość ustąpi po zastosowaniu terapii. Trycholog Paulina Sadowska spotyka się również z bardziej złożonymi schorzeniami, wymagającymi regularnych kontroli nawet przez kilka miesięcy. Tylko w ten sposób lekarz może monitorować skuteczność zastosowanego leczenia i w razie potrzeby korygować zalecone metody.

Czasami diagnoza nie jest możliwa do postawienia podczas pierwszej konsultacji trychologicznej. Ekspert  zleca wówczas dodatkowe badania oraz konsultacje z innymi specjalistami: kosmetologiem, dietetykiem, endokrynologiem czy nawet psychiatrą. Warto bowiem pamiętać, że problemy z włosami i skórą głowy mogą być objawami innych poważnych chorób lub wynikać z predyspozycji genetycznych.

Opracowanie:
Warszawa, Piaskowa 6
tel. 513 406 955
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz