Artykuł sponsorowany

Arkadiusz Bartkiewicz – prowadzenie ciąży

Arkadiusz Bartkiewicz – prowadzenie ciąży

Spóźnia Ci się miesiączka? Podejrzewasz, że przyczyną może być ciąża? Zamiast się zastanawiać i niepotrzebnie stresować, polecamy wizytę w gabinecie ginekologiczno-położniczym. To tam pracuje specjalista w dziedzinie położnictwa i to on będzie w stanie postawić rozpoznanie – potwierdzając lub wykluczając ciążę. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są najczęstsze objawy ciąży oraz jak wygląda prowadzenie ciąży w prywatnym gabinecie lekarskim!

Jakie objawy mogą wystąpić na początku ciąży?

Pierwszy trymestr ciąży wiąże się z wieloma dolegliwościami, których rodzaj i nasilenie są bardzo zróżnicowane u większości kobiet. Do objawów, jakie mogą wskazywać na ciążę, zaliczamy:

  • mdłości, nudności (niechęć do jedzenia);

  • powiększeni, bolesność i tkliwość piersi;

  • opóźnienie miesiączki;

  • wzrost temperatury ciała do około 37 stopni;

  • wahania nastroju;

  • wzmożone wydzielanie śluzu i rozpulchnienie szyjki macicy.

Oczywiście część kobiet nie doświadcza uciążliwych dolegliwości, a jedyną oznaką ciąży jest brak miesiączki i zaokrąglenie brzuszka!

Prowadzenie ciąży

Jeżeli podejrzewasz, że możesz być w ciąży lub od kilku dni towarzyszą Ci opisane powyżej objawy – nie czekaj! Zapisz się do ginekologa-położnika, np. Arkadiusza Bartkiewicza prowadzącego gabinet w Zielonej Górze.

Na pierwszej wizycie lekarz wykona USG przezpochwowe w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży, określenia jej zaawansowania, oceny ryzyka ciążowego i zlecenia podstawowych badań.

Regularne (najczęściej comiesięczne) wizyty położnicze mają na celu zapewnienie prawidłowego przebiegu ciąży, wykrywanie ewentualnych schorzeń narządu rodnego oraz ich leczenie – zapobiegając wystąpieniu przedwczesnego porodu lub uszkodzeniom płodu.

Poród naturalny czy CC?

Kiedy zbliża się wizyta w III trymestrze, lekarz prowadzący wyda zalecenie dotyczące sposobu rozwiązania ciąży. Dla dziecka oraz dla mamy najlepszą opcją jest poród siłami natury. Jednak niektóre kobiety muszą przejść cesarskie cięcie z powodu miednicowego ułożenia płodu, wad anatomicznych miednicy, dużej masy płodu lub łożyska przodującego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz