Artykuł sponsorowany

Zastosowanie mikrocementu w pracach wykończeniowych

Zastosowanie mikrocementu w pracach wykończeniowych

Mikrocement to materiał budowlany o szerokim zastosowaniu w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Dzięki jego wyjątkowej estetyce i trwałości wykończenia wnętrz z zastosowaniem mikrocementu zyskują szerokie grono fanów. Sprawdź, w jaki sposób wykorzystuje się ten materiał w pracach remontowo-wykończeniowych i poznaj jego największe zalety.

Czym jest mikrocement?

Mikrocement jest cienkowarstwową powłoką na bazie cementu i polimerów, o wszechstronnym zastosowaniu. Doskonale sprawdza się jako dekoracyjna warstwa wykończeniowa powierzchni podłóg, ścian i schodów. Wykorzystuje się go także do wykańczania łazienek i kuchni, a nawet pokrywania mebli.

Cechuje się wyjątkową estetyką oraz trwałością. Jest to materiał budowlany przystępny cenowo i dający modny, surowy efekt, stąd rosnące zainteresowanie mikrocemnetem zarówno u klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Mikrocement zawiera ziarna kwarcu, o różnej grubości, dzięki czemu struktura tego materiału może różnić się stopniem gładkości – w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Drobnoziarnisty mikrobeton pozwala na uzyskanie gładkiej płaszczyzny, grube ziarna natomiast zazwyczaj stosuje się jako produkt bazowy. Aby powłoka nienagannie się prezentowała i odznaczała dużą trwałością, ważna jest nie tylko jakość materiału, ale też odpowiedni sposób aplikacji. Warto korzystać z usług doświadczonych specjalistów, takich jak firma Hauptmann, którzy potrafią dostosować technikę szlifowania oraz liczbę warstw końcowych do konkretnego elementu.

Zalety stosowania mikrocementu w wykończeniu wnętrz

Powłoki z mikrocementu stosuje się do wykonywania dekoracyjnych warstw wykończeniowych. Za pomocą tego materiału można ozdobić i podnieść trwałość podłóg, ścian, kafelek, schodów, a nawet mebli. W budownictwie przemysłowym często wykorzystuje się do również do wykończenia elewacji budynku.

Materiał ten cieszy się rosnącym uznaniem projektów wnętrz, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Dużą zaletą powłok z mikrocementu jest możliwość personalizacji zamówienia – mogą być one jednolite kolorystycznie lub posiadać przebarwienia o różnym stopniu intensywności.

Do największych atutów mikrobetonu (bo tak również nazywamy mikrocement) należą  ponadprzeciętne parametrami, nadające posadzkom i innym elementom długowieczność:

  • wyjątkowa trwałość,
  • ochrona przed czynnikami zewnętrznymi,
  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Materiał ten powstaje z ekologicznych materiałów oraz z zastosowaniem zasad przyjaznych środowisku, jest to więc także ukłon w stronę naszej planety.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że powierzchnie wykończone mikrobetonem nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łatwo jest utrzymać je w czystości i konserwować. Warto jednak zabezpieczyć je preparatami z zawartością wosku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz