Artykuł sponsorowany

Rodzaje i zalety kory ogrodowej. Kor-Drew Sędek Dariusz. Producent kory sosnowej.

Rodzaje i zalety kory ogrodowej. Kor-Drew Sędek Dariusz. Producent kory sosnowej.

Kora ogrodowa to materiał, który ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Służy przede wszystkim do ściółkowania. Charakteryzuje się estetycznym wyglądem i walorami użytkowymi, które przynoszą wiele korzyści dla roślin. Może występować w dwóch rodzajach – kora kompostowana oraz kora surowa. Czym się od siebie różnią i do czego będą wykorzystywane? Poznaj ofertę firmy Kor-Drew Sędek Dariusz.

Czym jest ściółkowanie?

Ściółkowanie to przykrywanie powierzchni gleby pomiędzy roślinami warstwą materiału organicznego lub nieorganicznego. Przy ściółkowaniu bardzo ważne jest, żeby dany materiał stosować w odpowiednim czasie i we właściwej ilości. Najpopularniejszym i stosunkowo tanim materiałem jest kora sosnowa, która od wielu lat jest stosowana w nowoczesnych, zadbanych ogródkach. W Polsce polecanym producentem kory ogrodowej jest między innymi Kor-Drew Sędek Dariusz, której siedziba znajduje się w Moczkowie.

Zalety płynące ze ściółkowania gleby:

  • zapobieganie wyrastaniu chwastów;

  • zapewnienie odpowiedniej wilgotności gleby (zmniejszenie parowania);

  • chroni system korzeniowy przed przemarzaniem;

  • uwalnia związki mineralne do gleby;

  • zapewnienie walorów estetycznych.

Wcześniej wspomniana kora sosnowa jest produktem ubocznym, który pozyskujemy podczas obróbki drewna w tartakach. Posiada ona doskonałe właściwości odżywcze oraz izolujące. Co więcej, wolno się rozkłada, więc nie trzeba często uzupełniać deficytów. Korę sosnową układa się na podłoże z czarnej agrowłókniny, co jeszcze bardziej wydłuża jej trwałość. Grubość warstwy powinna wynosić około 15 cm.

Rodzaje kory sosnowej

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje kory sosnowej – korę przekompostowaną i korę surową. Kora przekompostowana jest to kora sosnowa, którą kompostowano przez ok. 1-2 lata. Uwalnia najwięcej składników mineralnych ze wszystkich ściółek drzewnych. Nie wyjaławia gleby ze związków azotowych, wręcz przeciwnie – dostarcza je. Przekompostowana kora sosnowa bardzo dobrze zakwasza glebę, dlatego nadaje się doskonale pod kwasolubne rośliny, takie jak różaneczniki, azalie ogrodowe, borówka amerykańska, krzewy i drzewa iglaste. Dzięki niej zakwaszenie gleby może dojść nawet do pH 4,5. Ma ciemnobrązowy, niemal czarny kolor.

Korę sosnową można podzielić również ze względu na stopień zmielenia. Kora drobno mielona bardzo dobrze nadaje się na niewielkie rabaty, gdzie posadzone są małe lub drobne rośliny. Może być wywiewana przez wiatr oraz wymywana podczas ulewnych deszczy. Średnio zmielona jest uniwersalna i można stosować ją w niemal każdym przypadku. Kora grubo mielona to rodzaj, który jest dobry dla dużych roślin i obszernych rabat. Łatwo i szybko można pokryć nią spory teren.

Gdzie kupić dobrej jakości korę do ogrodu?

Eksperci z firmy Kor-Drew Sędek Dariusz oferują sprzedaż i transport kory sosnowej luzem na terenie całego kraju. U producenta można zamówić całopojazdową dostawę, która zostanie dostarczona w dowolne miejsce. Firma sprzedaje korę sosnową luzem, dzięki czemu klienci mogą określić potrzebną ilość materiału. Kor-Drew współpracuje z wieloma odbiorcami, w tym przedsiębiorcami z branży ogrodniczej, zarządcami nieruchomości oraz osobami zajmującymi się terenami zielonymi. Firma udziela porad dotyczących wyboru odpowiedniej kory sosnowej, która przyniesie roślinom najwięcej korzyści.

Opracowanie:
Ligota 224
tel. 503 137 164
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz