Artykuł sponsorowany

Wszystko, czego być może nie wiesz o wybielaniu zębów

Wszystko, czego być może nie wiesz o wybielaniu zębów

Wybielanie zębów stanowi jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w stomatologii estetycznej. Nikogo oczywiście nie dziwi taka sytuacja, gdyż kto nie chciałby móc pochwalić się śnieżnobiałymi zębami? Zanim jednak zdecydujemy się na odbycie zabiegu, dobrze będzie zaczerpnąć kilka przydatnych informacji tak, aby dobrać dopasowane do nas rozwiązanie i z biegiem czasu móc czerpać radość z efektów.

Podstawowe kwestie

Na początek dobrze będzie poruszyć kilka kwestii związanych z przyczynami przebarwień. Mimo że za główną przyczynę utraty białego koloru zębów trzeba uznać czas, w rzeczywistości znaleźć można jeszcze wiele innych przyczyn takiego zjawisko. Jednakże to głównie czas sprawia, że szybciej ciemnieją ze względu na zachodzenie takich procesów jak ścieranie szkliwa czy odkładanie barwnika w zębinie. Co więcej, poszczególne szczeliny powstałe wskutek zróżnicowanych urazów mogą zawierać w sobie resztki jedzenia, który to dodatkowo przyczyniają się do rozwoju odbarwień. Wielkie znaczenie w tym zakresie ma ponadto dieta oraz nałogi. Szczególny wpływ może mieć regularne spożywanie sporych ilości herbaty, kawy, a także palenie papierosów. Warto więc tego unikać.

Dodatkowo trzeba wspomnieć jeszcze o fakcie, że erozję może wywoływać spożywanie cytrusów i octu. W niektórych przypadkach znaczenie ma nieświadome zgrzytanie zębami w trakcie snu, co w efekcie w wielu przypadkach prowadzi do mikropęknięć w obrębie struktury szkliwa. Do tego dochodzą uwarunkowania związane z genetyką, które objawiają się między innymi przezroczystością wyżej wspomnianego szkliwa. Lśniący efekt jest zatem znacznie łatwiej osiągnąć w momencie, gdy wciąż jesteśmy młodymi osobami, gdyż bardzo duże znaczenie ma w tym zakresie gruba oraz skutecznie kryjąca warstwa w połączeniu z intensywnym kolorem zębiny. Z uwagi na ten fakt dobrze będzie rozważyć wybielenie tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wyżej poruszone kwestie to tylko część tego, co pragniemy omówić w ramach niniejszego wpisu. Zanim jednak przejdziemy do przedstawiania kolejnych informacji, pragniemy zaznaczyć, że skonsultowaliśmy je ze specjalistami z Indywidualna praktyka lekarska Małgorzata Łęcicka. Zatem przechodząc do zabiegu, najpierw będzie trzeba stosownie się przygotować. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na przeciwwskazania. Przykładowo w trakcie ciąży nie zaleca się przeprowadzania wybielania zębów z uwagi na fakt, że to zabieg kosmetyczny, a nie o charakterze leczniczym. W związku z tym najlepiej dokonać tej czynności przed zaplanowaniem ciąży lub dopiero po jej zakończeniu.

Spory problem może ponadto stanowić nadwrażliwość o różnym nasileniu, która stosunkowo często stanowi główne utrudnienie niepozwalające na przeprowadzenie procesu wybielania. Powodem tego stanu rzeczy mogą być między innymi niewyleczone ubytki, a przed samym zabiegiem zdecydowanie warto oczyścić z powstałego osadu lub nierzadko też kamienia. Oczywiście istnieją również pewne oczywiste przeciwwskazania, czyli poważne problemy z uzębieniem. Zaliczają się do nich głównie choroby dziąseł, próchnica i problematyczne pęknięcia szkliwa. Niezbędne jest wówczas przejście w pierwszej kolejności przez skutecznie poprowadzony proces leczenia.

To nie wszystko

Na koniec dobrze będzie wspomnieć jeszcze o kilku kwestiach związanych z bezpieczeństwem w trakcie wybielania zębów. Bardzo ważny jest wybór metody. W momencie, gdy zechcemy przykładowo skorzystać z przygotowanych w domu past na bazie cytryny i sody oczyszczonej możemy spotkać się z niepożądanymi efektami w formie podrażnienia oraz nadmiernego ścierania szkliwa. Z kolei nieprzyjemny wpływ na zęby nadwrażliwe może mieć stosowanie pasków wybielających. Niezbędne będzie więc przeprowadzenie zabiegu wybielania w warunkach profesjonalnych, co zagwarantuje nam umówiona wizyta w sprawdzonym i przede wszystkim specjalistycznym gabinecie dentystycznym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz