Artykuł sponsorowany

Na czym polega trening EMS? Wyjaśnia trener personalny Mikołaj Gumny

Na czym polega trening EMS? Wyjaśnia trener personalny Mikołaj Gumny

Rodzajów treningów jest wiele. Początkujący bywalcy siłowni najczęściej wybierają ćwiczenia FBW, a ci bardziej doświadczeni opierają swoje cykle treningowe o metody SPLIT. Szkół i technik walki o piękną wysportowaną sylwetkę, dobre samopoczucie oraz zdrowe ciało, jest naprawdę wiele. Jak zaś podkreśla trener personalny Mikołaj Gumny z Poznania, liczy się przede wszystkim indywidualne podejście do ćwiczeń, dobra dieta, regularność, zaangażowanie i technika. Pomocne okazują się też innowacyjne metody, w tym budzący olbrzymie zainteresowanie trening EMS. Na czym on polega?

Trening EMS, czyli ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni

Trening EMS – jak tłumaczy trener personalny Mikołaj Gumny – polega na pobudzaniu mięśni do skurczów poprzez impuls elektryczny pochodzący z zewnątrz. Impuls taki przy normalnej aktywności jest wysyłany z ośrodkowego układu nerwowego do mięśni, które mają aktywować dany ruch. W ramach treningu EMS dochodzi z kolei do impulsu w ramach elektrostymulacji. Impuls pochodzi z elektrody umieszczonej w kombinezonie, który zakładany jest przed treningiem. Dzięki temu trener jest w stanie kontrolować pracę mięśni ćwiczącego, co pomaga skrócić drogę do postawionego celu np. utraty zbędnych kilogramów czy wymodelowania sylwetki.

Trener personalny Mikołaj Gumny dodaje, że dzięki treningowi EMS można jednocześnie pracować nad kilkoma partiami mięśniowymi. Czas ćwiczeń jest skrócony do niezbędnego minimum, bez utraty efektowności.

Komu polecane są treningi EMS?

Metoda treningowa EMS łączy aktywność fizyczną z elektryczną stymulacją mięśni. Od lat technika ta jest zatem stosowana przez sportowców, jako uzupełnienie treningu wyczynowego. Dodatkowo chętnie wykorzystują ją fizjoterapeuci w celu przyspieszenia efektów rehabilitacji pacjenta.

Obecnie trening EMS proponują również trenerzy personalni tacy jak Mikołaj Gumny,  gwarantując nowoczesną alternatywę dla siłowni. Każdy zainteresowany może dobrać zindywidualizowany plan treningowy, skupiając się np. na:

  • poprawie cyrkulacji krwi w mięśniach,
  • zwiększeniu zasilania mięśni w tlen,
  • poprawie struktury mięśni,
  • rozbudowie mięśni o włókna wolne,
  • zwiększaniu siły mięśni,
  • zwiększaniu masy i objętości mięśni.

W efekcie takich programów ćwiczeń szybciej spalany jest tłuszcz, ograniczone jest zmęczenie, a walka o wysportowaną sylwetkę jest znacznie krótsza. Jakie jeszcze zalety treningu EMS można wyróżnić?

Zalety treningu EMS

Wybierając trening EMS pod czujnym okiem trenera Mikołaja Gumnego, stawia się na pracę z najlepszym na rynku systemem EMS z lekkim kombinezonem pozbawionym kabli (MEON EMS). Polimerowe elektrody wszyte w body dopasowujące się do ciała ćwiczącego, nie muszą być też zmaczane wodą, a to podwyższa komfort ćwiczeń. Ponadto trening EMS warto wybrać, ponieważ:

  • zapewnia oszczędność czasu – trening 30 minut, 2 razy w tygodniu,
  • gwarantuje widoczne efekty już po kilku sesjach treningowych,
  • przyśpiesza metabolizm i pomaga w szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej (spalanie 500-1200 kcal/trening),
  • poprawia zakres ruchu i ogólną sprawność ciała,
  • łagodzi napięcie mięśni, w tym bóle pleców,
  • jest miarodajny – budowanie mięśni czy modelowanie sylwetki odbywa się według ściśle zaplanowanego planu treningowego.

Warto wspomnieć też o atrakcyjnej cenie, miłej atmosferze podczas ćwiczeń oraz o możliwości ćwiczenia w parach lub ze znajomymi. Trener personalny Mikołaj Gumny do każdego podchodzi indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz