Artykuł sponsorowany

Kiedy warto pójść do ginekologa i jak się przygotować?

Kiedy warto pójść do ginekologa i jak się przygotować?

Do ginekologa warto chodzić nawet raz na pół roku i nie ma znaczenie, czy czujesz się dobrze, czy też coś się niepokoi. Taka wizyta ma znaczenie profilaktyczne. A jednak większość z nas unika wizyt w gabinecie ginekologicznym, bo na przykład nie jesteśmy pewne, jak się do nich przygotować. W naszym artykule spróbujemy wyjaśnić pewne wątpliwości, dlatego serdecznie zapraszamy do przeczytania.

Jakie zabiegi oferowane są w gabinecie ginekologicznym?

Przygotowanie się do wizyty u ginekologa wcale nie jest trudne. Wcale nie musisz się depilować, wystarczy się podmyć, a i tak zwykle w gabinecie ginekologicznym masz dostęp do toalety, gdzie możesz to zrobić nawet na miejscu. Najtrudniejsze jest chyba przełamanie własnych obaw i nieśmiałości, zwłaszcza jeśli to pierwsza wizyta, lub zmieniasz lekarza ginekologa i idziesz do niego po raz pierwszy. Zapytaliśmy panią doktor Annę Jędrzejczyk z jakimi problemami najczęściej przychodzą do niej pacjentki i przygotowaliśmy listę najczęstszych zabiegów wykonywanych w gabinecie ginekologiczno-położniczym:

  • badania cytologiczne;
  • badania usg, w tym usg dopochwowe i usg ciąży;
  • porady odnośnie antykoncepcji;
  • prowadzenie ciąży;
  • leczenie nadżerek;
  • leczenie objawów klimakterium;
  • leczenie niepłodności.

Jak widać ginekologia obejmuje bardzo szeroki zakres opieki nad kobietą, począwszy od młodych lat, przez opiekę w ciąży, aż po wiek dojrzały. Dlatego warto chodzić do ginekologa, któremu możemy zaufać i powierzyć opiekę nad nami.

Nie obawiaj się wizyty u ginekologa

Ginekolog, a zwłaszcza ginekolog-położnik kojarzy nam się przede wszystkim z prowadzeniem ciąży. I faktycznie położnictwo to jeden z najważniejszych elementów opieki ginekologicznej, ponieważ w tym okresie kobieta i jej rosnące dziecko potrzebują szczególnego komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Dobry ginekolog nie tylko bada i przepisuje leki, ale też zapewnia ciepłą atmosferę, korzystną dla przyszłej mamy. Wykonując USG ginekologiczno-położnicze nie tylko może stwierdzić płeć dziecka, ale przede wszystkim ocenić, czy rozwija się ono prawidłowo. Ale pamiętajmy też o wizytach u ginekologa także kiedy nie jesteśmy w ciąży. Przynajmniej co dwa lata warto zrobić cytologię, a także wykonać inne badania, mogące stwierdzić ewentualne zmiany chorobowe na wczesnym etapie, bądź je wykluczyć.

Opracowanie:
Poznań, os. Przyjaźni 142
tel. 602 787 037
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz