Artykuł sponsorowany

Jak poradzić sobie z awarią samochodu dostawczego?

Jak poradzić sobie z awarią samochodu dostawczego?

Samochody dostawcze są niezwykle istotne dla funkcjonowania różnego rodzaju firm; zakładów produkcyjnych, sklepów, magazynów oraz wielu innych. Pozwalają szybko i sprawnie transportować towary i surowce we wskazane miejsce i w wyznaczonym terminie. Dlatego poważnym problemem będzie usterka czy też uszkodzenie pojazdu. Jak możemy z tym sobie poradzić bez wstrzymania dostaw? O tym w artykule.

Warsztat samochodowy to podstawa

Samochód dostawczy musi zawsze pozostać w sprawności. To podstawa jego przydatności dla firmy, a także bezpieczeństwa na drodze. Jednak nawet regularne przeglądy techniczne nie są w stanie uchronić pojazdu przed zużyciem znajdujących się w nim podzespołów. Uszkodzenie auta może też być wynikiem kolizji czy wypadku. Takie sytuacje nie są możliwe do przewidzenia, a przy tym znacząco komplikują działanie procesu logistycznego i transportu towarów. Dostawy, szczególnie towarów wrażliwych, na przykład produktów spożywczych, muszą być realizowane terminowo i awaria samochodu dostawczego nie może tego zmienić.

Dlatego dla funkcjonowania firm korzystających z tego rodzaju pojazdów konieczna jest współpraca z dobrym serwisem samochodów dostawczych. Daje to nam gwarancję wysokiej jakości usług, co w przypadku wszystkich rodzajów aut ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy, ta zaś jest niezbędna dla dalszej eksploatacji samochodu. Mechanik samochodowy w takim warsztacie ma doświadczenie i niezbędną wiedzę, by przeprowadzić skuteczne naprawy. Zna przy tym specyfikę pracy pojazdów dostawczych i ma świadomość, jak ważny jest tu czas i możliwie jak najszybszy powrót samochodu na drogę.

Zastępstwo na czas napraw

Wyłączenie samochodu z użycia nawet na krótki czas może doprowadzić do opóźnień, na które firmy transportowe, producenci, dystrybutorzy nie mogą sobie pozwolić. Dlatego dużą popularnością cieszy się wynajem samochodów dostawczych. To rozwiązanie nie tylko atrakcyjne cenowo, ale też funkcjonalnie. Otrzymujemy bowiem w pełni sprawny samochód, z którego możemy korzystać, podczas gdy nasz własny pojazd znajduje się w warsztacie samochodowym. Wypożyczalnia samochodów odpowiedzialna jest za zapewnienie nam auta w dobrym stanie technicznym, my natomiast ponosimy jedynie koszty związane z zakupem paliwa.

Obowiązki najemcy obejmują przy tym użycie samochodu dostawczego zgodnie z jego przeznaczeniem, w określonym czasie. Warunkiem najmu jest ponadto zadbanie o to, by pojazd wrócił do wypożyczalni w takim stanie, w jakim został udostępniony. Warto przy tym wybrać firmę, która tak jak firma Odotrans prowadzi własny warsztat samochodowy. Dzięki temu możemy w jednym miejscu przeprowadzić naprawy naszego własnego pojazdu i wypożyczyć samochód dostawczy na zastępstwo.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz