Artykuł sponsorowany

Iwona Szyk Medycyna Estetyczna, Dermatologia: Leczenie łysienia - nowoczesne metody w walce z utratą włosów

Iwona Szyk Medycyna Estetyczna, Dermatologia: Leczenie łysienia - nowoczesne metody w walce z utratą włosów

Łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów, to problem, z którym boryka się coraz większa liczba osób. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na skuteczne metody leczenia tej dolegliwości. Kliniki medycyny estetycznej oferują szeroki wachlarz terapii, które pomagają w walce z utratą włosów. Razem z ekspertem z Iwona Szyk Medycyna Estetyczna, Dermatologia przedstawimy najbardziej efektywne metody leczenia łysienia oraz omówimy ich działanie.

Terapie farmakologiczne

Leczenie łysienia farmakologicznego opiera się na stosowaniu specjalnych preparatów, które mają za zadanie hamować proces wypadania włosów oraz pobudzić ich wzrost. Należy jednak pamiętać, że tego typu terapie wymagają czasu oraz regularności stosowania. Dwa najbardziej popularne leki to minoksydyl oraz finasteryd. Minoksydyl jest dostępny w postaci pianki lub płynu do stosowania miejscowego na skórę głowy. Działa poprzez poprawę ukrwienia skóry głowy i stymulację wzrostu włosów. Finasteryd natomiast to lek doustny, który hamuje działanie enzymu przekształcającego testosteron w dihydrotestosteron (DHT) - hormon odpowiedzialny za miniaturyzację mieszka włosowego.

Terapie mezoterapii

Mezoterapia to metoda polegająca na bezpośrednim dostarczaniu substancji aktywnych w miejsce ich działania poprzez mikroiniekcje. W przypadku leczenia łysienia stosuje się tzw. mezoterapię igłową, podczas której do skóry głowy wprowadza się koktajl witamin, minerałów, aminokwasów oraz kwasu hialuronowego. Zabieg ten ma na celu poprawę ukrwienia skóry głowy, odżywienie mieszka włosowego oraz stymulację wzrostu włosów. Mezoterapia jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z łysieniem androgenowym oraz telogenowym.

Terapie PRP

Terapia PRP (ang. Platelet-Rich Plasma) polega na wykorzystaniu bogatej w płytki krwi osocza pacjenta. Osocze to substancja bogata w czynniki wzrostu oraz białka, które mają zdolność do regeneracji i naprawy uszkodzonych tkanek. W przypadku leczenia łysienia osocze pobrane od pacjenta jest odpowiednio przygotowywane, a następnie wprowadzane w skórę głowy za pomocą mikroiniekcji. Terapia PRP pobudza wzrost włosów, zwiększa ich gęstość oraz poprawia jakość.

Terapie laserowe

Leczenie łysienia za pomocą terapii laserowej opiera się na zastosowaniu niskoenergetycznego lasera, który stymuluje krążenie krwi w skórze głowy oraz pobudza aktywność komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Laseroterapia może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami leczenia łysienia.

- informuje dr Iwona Szyk Medycyna Estetyczna.

Warto jednak pamiętać, że efekty tego rodzaju terapii są widoczne dopiero po kilku miesiącach regularnych zabiegów.

Opracowanie:
Warszawa, Małej Łąki 8
tel. 881 456 489
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz