Artykuł sponsorowany

Instalacje grzewcze w pracy hydraulika

Instalacje grzewcze w pracy hydraulika

Budowa domu dla rodziny czy dla siebie jest jednym z najwspanialszych, ale i niezwykle trudnych momentów w życiu. Inwestycja w dom to spore koszty. Koszty, które trzeba ponieść, by wszystko było, jak należy, by zadbać o fachowe wsparcie specjalistów, takich jak np. sprawny hydraulik. To on zajmie się nie tylko instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, ale i rozprowadzi ciepło z kotła do najdalszych zakątków domu. Rodzajów ogrzewania jest wiele i nie zawsze istnieje pewność, które z rozwiązań zastosować.

Tradycyjne kontra najlepsze rozwiązania

Jednym ze sposobów na ogrzanie domu jest wybór ogrzewania grawitacyjnego, który polecany jest chyba wyłącznie w miejscach, gdzie często występują braki w zasilaniu elektrycznym. To rodzaj ogrzewania, który od długiego czasu wychodzi z mody i to z wielu poważnych powodów. Przede wszystkim koszt instalacji i samego ogrzewania może znacznie się powiększyć, im większy planujemy dom. Z drugiej strony nieraz dochodzi także do sytuacji, gdzie grzejniki położone na tej samej wysokości co kocioł grzewczy po prostu nie dają ciepła. Taka instalacja ma więcej wad niż zalet i nie jest szczególnie polecana przez fachowców, hydraulików.

Według specjalistów z Klika PHU Kompleksowe usługi hydrauliczne Piotr Klik innym i dobrym rozwiązaniem instalacji centralnego ogrzewania jest ogrzewanie pompowe, w którym jesteśmy w stanie wykorzystać rury o znacznie mniejszych średnicach niż przy instalacjach grawitacyjnych. Przepływ wody jest tu wymuszony przez ciśnienie wywołane praca pompy cipła, a sama instalacja nie ma ograniczeń co do swojej długości. Koszt jej eksploatacji także nie zwiększa się horrendalnie w zależności od ilości położonego orurowania.

Inne rodzaje instalacji co.

Rozprowadzenie wody w instalacjach co. najczęściej jest prowadzona w systemie jednorurowym w połączeniu szeregowym wszystkich grzejników. Takie podłączenie jest wygodne i tanie, i sprawdza się doskonale w domach jednorodzinnych z poziomym prowadzeniem przewodów. W zależności od ilości kondygnacji w budynku stosuje się rozdzielacze, które przy zastosowaniu odpowiednich pomp pozwalają na dopływ ciepłej wodę do grzejników każdej z kondygnacji z osobna. Takie rozwiązanie można spokojnie stosować także przy ogrzewaniu podłogowym.

W zastosowaniu, lecz w nieco droższej formie znajdują się także instalacje dwururowe, w których jedna z rur rozprowadza ciepło po domu jednorodzinnym, a druga odpowiada za doprowadzenie ochłodzonej już wody do kotła. Jedną z takich metod jest rozdzielaczowa z podłączeniem jednego lub dwóch pionów. Jest to instalacja z rozdziałem dolnym, która zawsze wybiera najkrótszą drogę do rozdzielacza, którym w tym przypadku jest sam kocioł.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz