Artykuł sponsorowany

Czy warto montować młynek do odpadów w kuchni?

Czy warto montować młynek do odpadów w kuchni?

Problemy związane z nieustannie zapychającym się zlewozmywakiem kuchennym są utrapieniem wielu osób. Najczęstszy powód takiego stanu to spływające resztki jedzenia, blokujące swobodny przepływ ścieków. Sposobem na to może być rozdrabniacz do odpadów montowany pod zlewem. Jego wybór jednak jest uzależniony od kilku czynników, których uwzględnienie determinuje efektywną pracę urządzenia.

Działanie rozdrabniacza

Tego rodzaju urządzenie montuje się w otworze ściekowym pod zlewem kuchennym. Wbrew powszechnym opiniom w jego wnętrzu nie ma żadnych ostrzy lub noży, które byłyby odpowiedzialne za rozdrabnianie resztek jedzenia. W środku zamontowane są jedynie dwa wirujące talerze, a sam proces jest możliwy dzięki wykorzystaniu siły odśrodkowej. Odpady zostają rozbite, a następnie dzięki spływającej wodzie spłukane do kanalizacji. Mają one wielkość około dwóch milimetrów, co może się różnić w zależności od modelu młynka. Choć działanie każdego z nich opiera się na tej samej zasadzie, to odmienny może być sposób ich uruchomienia. W ofercie rynkowej można bowiem odnaleźć rozdrabniacze bezprzewodowe, włączane pilotem, pneumatyczne – za pomocą sprężonego powietrza oraz korkowe, których praca jest uwarunkowana zatkaniem wlotu ściekowego korkiem.

Praktyczne zastosowanie urządzenia

Niezależnie od tego, czy w kuchni znajduje się zmywarka, młynek stanowi przydatny komponent instalacji kanalizacyjnej. Przede wszystkim w ten sposób zmniejsza się ryzyko zapchania odpływu resztkami posiłków z mytych w zlewie lub opłukiwanych przed umieszczeniem w zmywarce. Odpady są rozdrabniane na tak małe części, że nie osadzają się na ściankach rur, zmniejszając światło przepływu wody. Choć otwory ściekowe często zabezpieczane są sitkiem, które ma wychwytywać większe kawałki jedzenia, to jednak nie zawsze spełnia prawidłowo swoją funkcję. Stąd też rozdrabniacze, dostępne między innymi w ofercie firmy Bartexpol, stanowią ich świetne uzupełnienie. Dzięki temu można również ograniczyć wyrzucanie do pojemnika na śmieci odpadków organicznych, a to wiąże się ze zminimalizowaniem nieprzyjemnego zapachu. 

Wybór urządzenia

Decydując się na zakup młynka, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów technicznych. Tylko wtedy można mieć pewność, że spełni on swoje zadanie i będzie pożytecznym komponentem w każdej kuchni. Przede wszystkim trzeba uwzględnić wymiary instalacyjne, czyli wysokość oraz szerokość rozdrabniacza. Bardzo ważna jest także moc urządzenia, która zadecyduje o tym, czy poradzi sobie ono ze wytwarzanymi resztkami. Optymalna wartość to 0,75 KM, a im jest ona większa, tym młynek szybciej i skuteczniej działa. Dobre rozwiązanie to także możliwość regulacji stopnia rozdrabniania, pozwalająca na dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb. Ilość generowanych odpadów determinuje także pojemność komór, co decyduje o ilości ich jednoczesnego zmielenia w niedługim czasie. Jak widać podczas zakupu urządzenia, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę częstotliwość gotowania oraz liczbę domowników.

  • Kabiny prysznicowe

    Kabiny prysznicowe

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Polecane produkty

  • Kabiny prysznicowe

    Kabiny prysznicowe